Rezidentūra

28. septembrī plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks Tālākizglītības fakultātes rezidentu izlaidums. RSU absolvēs 123 rezidenti, kas ir par 20 jaunajiem mediķiem vairāk nekā aizvadītajā gadā. Absolventu vidū pārstāvētas 40 dažādas specialitātes, apakšspecialitātes un papildspecialitātes. Visvairāk (12) būs eksperta kvalifikāciju ieguvušie mediķi, kam sekos deviņi jaunie pediatri un septiņi psihiatri, oftalmologi, ģimenes ārsti un internisti.

Jaunos ārstus uzrunās veselības ministre Anda Čakša, RSU rektors, profesors Aigars Pētersons un Tālākizglītības fakultātes dekāne, asociētā profesore Ilze Grope. Izlaidumā piedalīsies RSU vadība, docētāji, darbinieki, studenti un viesi.

"Rīgas Stradiņa universitāte sagatavo augsti kvalificētus mediķus, sniedzot studentiem un rezidentiem modernas zināšanas, kas ne tikai vairo Latvijas ārstu izcilību un tādējādi uzlabo iedzīvotāju veselību, bet arī ceļ sabiedrības dzīves kvalitāti," uzsver asociētā profesore Ilze Grope.

Jaunos ārstus sveiks Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis, asociētais profesors Vilnis Lietuvietis. Ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies RSU Rehabilitācijas fakultātes mūzikas terapijas docētāja Inese Paiča un obojists Indris Egle.
Šogad rezidentūru beigušo vidū ir 36 izcilnieki, 17 rezidentūras absolventi bija piesaistīti reģionālajām ārstniecības iestādēm, bet pieci no viņiem – reģionālajām ģimenes ārstu praksēm. Savukārt gada sākumā ārsta diplomu saņēma jau 14 jaunie mediķi.

RSU rezidentūrā patlaban studē 723 jaunie speciālisti. Studējošie sāk rezidentūru pēc pamatizglītības iegūšanas medicīnā, un studiju ilgums ir no viena līdz sešiem gadiem atkarībā no izvēlētās specialitātes. Sekmīgi absolvējot rezidentūru, tiek piešķirta speciālista kvalifikācija, kas jaunajiem profesionāļiem ļauj strādāt kā patstāvīgi praktizējošiem ārstiem.