Preses relīzes

2008. gada 24.jūlijā plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitāte saņēmusi jau 1624 pieteikumus studijām. Populārākās pamatstudiju programmas vidusskolēnu vidū ir:

• „Medicīna”, „Fizioterapija”, „Zobārstniecība” – medicīnā un veselības aprūpē;
  • „Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas”, „Starptautiskais mārketings un reklāma” un „Tiesību zinātne” – sociālajās zinātnēs.

Medicīnas un veselības aprūpes profilā visvairāk pieteikumu saņemts uz studiju programmām „Medicīna” – 388 pieteikumi uz 300 valsts budžeta finansētajām vietām. Otra populārākā studiju programma šobrīd ir „Fizioterapija” – 169 pieteikumi uz 64 budžeta vietām.

Konkurss ir arī sociālajās zinātnēs – šobrīd populārākajā studiju programmā „Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas” saņemti 98 pieteikumu uz 50 vietām. Populāras pieteikumu skaita ziņā ir arī programmas „Starptautiskais mārketings un reklāma” ( 93 pieteikumi) un „Tiesību zinātne” (89 pieteikumi).

RSU medicīnā un veselības aprūpē kopā piedāvā 634 budžeta vietas –572 un vēl 62 maģistrantūrā. Budžeta vietu skaits, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, ir palielināts par 81 (par 49 pamatstudijās). Salīdzinājumam: 2002.gadā RSU uzņēma uz 330 budžeta vietām; 2005.gadā – uz 430 budžeta vietām pamatstudijās. Studijas sociālajās zinātnēs ir par maksu, taču tā ir salīdzinoši zemāka nekā citās augstskolās.