Preses relīzes

2009. gada 20. jūlijā plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitāte saņēmusi jau 472 pieteikumus studijām. Šobrīd reflektantu vidū populārākās pamatstudiju programmas ir:

• „Medicīna”, „Fizioterapija”, „Zobārstniecība” – medicīnā un veselības aprūpē;
  • „Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas”, „Starptautiskais mārketings un reklāma” un „Tiesību zinātne” – sociālajās zinātnēs.

Medicīnas un veselības aprūpes virziena studijās visvairāk pieteikumu saņemts uz studiju programmām „Medicīna” – pagaidām 160 pieteikumi uz 250 valsts budžeta finansētajām vietām. Otra populārākā studiju programma šobrīd ir „Fizioterapija” – 57 pieteikumi uz 48 budžeta vietām. Pagaidām lielākais konkurss uz valsts budžeta studiju vietām ir izveidojies studiju programmā „Zobārstniecība” (40 pieteikumi uz 24 vietām) un „Uzturs” (13 pieteikumi uz 12 vietām).

Reflektantu vidū šobrīd populārākā studiju programma sociālajās zinātnēs ir „Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas”, kur saņemti 30 pieteikumi uz 50 vietām. Populāras pieteikumu skaita ziņā ir arī programmas „Tiesību zinātne” (15 pieteikumi), „Eiropas ekonomika un bizness” un „Žurnālistika” (13 pieteikumi katrā programmā). Jānorāda, ka studijas RSU sociālo zinātņu programmās ir par maksu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada datiem, pamatā reflektantu izvēle ir līdzīga – medicīna, zobārstniecība, farmācija un fizioterapija ir populārākās studiju programmas jau daudzus gadus. Arī sociālajās zinātnēs „Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas” ir populāra katru gadu, tomēr jāatzīmē, ka pērn un šogad aug reflektantu interese par RSU pie’davāto studiju programmu „Tiesību zinātne”.

Lai gan dokumentu pieņemšana studijām RSU noris jau trešo dienu un šobrīd izveidojusies vislielākā reflektantu rinda, kopumā uzņemšanas process norit mierīgi. Pieteikumu pieņemšana pamatstudijām notiks vēl visu šo nedēļu – līdz 24. jūlijam, pēc tam turpināsies pieteikumu pieņemšana maģistrantūras studiju programmām.

Uzņemšanas statistika 20.jūlijā pl. 12.00:

Medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju programmas

Studiju programma    Vietu skaits:budžeta/maksas    Iesniegto dokumentu skaits
Medicīna    250 / 45    160
Zobārstniecība    24 / 20    40
Zobu higiēnists     - / 25    6
Farmācija    28 / 8    35
Farmācija (nepilna laika)     - / 20    5
Fizioterapija    48 / 12    57
Ergoterapija    24 / -     7
Protezēšana-ortozēšana    12 / -     5
Uzturs (pilna laika)    12 / 8    13