Jubilejas

Rīgas Medicīnas institūtu (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte) izveidoja 1950. gadā.

"Rīgas Medicīnas institūts izveidojās par vienu no labākajām medicīnas augstskolām toreizējā PSRS, un savu misiju labu ārstu – un arī labu pilsoņu! – sagatavošanā Latvijai tas godam veicis (..)," grāmatā No universitātes līdz universitātei 2010. gadā raksta profesors un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Jānis Stradiņš.

izlaidums-1952-arsti-lead.jpg

Rīgas Medicīnas institūta 1952. gada Ārstniecības fakultātes latviešu plūsmas izlaiduma foto. No RSU muzeja krājuma.

1950. gada 5. jūlija LPSR Ministru padomes lēmumā nr. 887 bija noteikts, ka kopējais Rīgas Medicīnas institūta studentu skaits būs aptuveni 1200 cilvēku. 2015. gadā Rīgas Stradiņa universitātē ir aptuveni 7000 studentu.

izlaidums-_1952-arsti-krievu-plusma-lead.jpg

Rīgas Medicīnas institūta 1952. gada Ārstniecības fakultātes krievu plūsmas izlaidums. Fotogrāfijā redzamas arī tā laika institūta izcilākās personības – prof. Pauls Stradiņš (trešajā rindā pirmais no labās), prof. Aleksandrs Bieziņš (pirmajā rindā otrais no labās), prof. Kristaps Rudzītis (pirmajā rindā otrais no kreisās), institūta pirmais direktors prof. Ernests Burtnieks (pirmajā rindā piektais no labās) un citi. Foto no RSU muzeja krājuma.

Sākumā augstskolā bija trīs fakultātes – Ārstniecības, Stomatoloģijas un Farmācijas un institūta struktūrvienības bija izvietotas:

• Padomju bulvārī 12 (administrācija, Sabiedrisko zinātņu katedra, bibliotēka),
  • Kronvalda bulvārī 9, anatomikumā (Normālās anatomijas, Histoloģijas, Bioloģijas, Normālās fizioloģijas, Bioķīmijas un Fizikas katedra),
  • Stabu ielā 9 (Stomatoloģijas katedra),
  • Veidenbauma ielā 5 (Farmācijas un farmakognozijas katedra) un
  • lielākajās Rīgas pilsētas slimnīcās.

Sešdesmit piecos gados esam izauguši tik lieli, ka Rīgas Stradiņa universitātē ir deviņas fakultātes un tās struktūrvienības un mācību bāzes ir grūti uzskaitīt un aptver gandrīz visu Rīgu.

Kas?

1950. gadā

2015. gadā

Fakultātes