Jubilejas
Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes (iepriekš – Rīgas Medicīnas institūts un Latvijas Medicīnas akadēmija) vēsture aizsākās 1950. gada 1. septembrī.

Īpaši augstskolai paredzēto ēku Rīgā, Dzirciema ielā 16, sāka celt 1981. gada 17. decembrī, un tās pamatos iemūrēja kapsulu ar šādu vēstījumu nākamajām paaudzēm:

1981.gada (..) decembrī tika likti pamati Rīgas Medicīnas institūta jaunajam kompleksam. Lai šī celtne kalpo Padomju Latvijas vairāku ārstu paaudžu mācīšanai un audzināšanai, ļauj institūta katedrām un zinātniskajiem darbiniekiem gūt panākumus medicīnas zinātnes attīstibā.

Mēs, kas dzīvojam divdesmitā gadsimta 80. gados, novēlam laimi un panākumus tiem, kas mācīsies un strādās šajās ēkās, rūpēsies par Padomju Latvijas iedzīvotāju veselību un tās galvaspilsētas Rīgas skaistumu.

rsu-eka-top_ap_1985_Foto-Paulis-Cīrulis_No-RSU-muz-kraj-lead.jpg

Rīgas Medicīnas institūta (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte) jauno ēku vēl ceļ. Aptuveni 1985. gads. Foto: Paulis Cīrulis. No RSU muzeja krājuma.

Jaunuzceltais Rīgas Medicīnas institūts svinīgi tika atklāts pēc sešiem gadiem – 1987. gada 28. oktobrī. 16 000 kvadrātmetru platībā, ko tagad apsaimnieko Rīgas Stradiņa universitāte, pakāpeniski iekārtoja vairāk nekā 1000 kabinetu, mācību auditorijas, laboratorijas un administrācijas telpas. Jaunā institūta kompleksa celtniecība izmaksāja 4,5 miljonus rubļu.

rsu-eka-ap-1988_Foto-Paulis-Cīrulis_No-RSU-muz-kraj-lead.jpg

Rīgas Medicīnas institūta (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte) ēka ap 1988. gadu. Foto: Paulis Cīrulis. No RSU muzeja krājuma.

1990. gadā Rīgas Medicīnas institūts tika pārdēvēts par Latvijas Medicīnas akadēmiju, bet 1998. gadā Satversmes sapulce pieņēma lēmumu pārdēvēt augstskolu par Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), kaut gan spēkā likums Par Rīgas Stradiņa universitātes Satversmi tika izsludināts tikai pēc četriem gadiem – 2002. gadā.