Skolēniem
Topošajiem studentiem
Skolotājiem
Uzņemšana

“Skolā ķīmija man iepatikās tikai pašās vidusskolas beigās. Sākumā gribēju savu profesionālo dzīvi saistīt ar valodām. Tomēr izvēlējos studēt farmāciju, jo gribēju darbu ar cilvēkiem, kurš turklāt apvienotu arī ķīmiju un bioloģiju,” par savu ceļu līdz farmaceita profesijai stāsta Elizabete Paula Valguma, kas pērn absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 2. līmeņa profesionālo studiju programmu Farmācija un tagad ir docētāja savā alma mater

Elizabete atzīst, ka studijas nebija vieglas, bet ļoti interesantas:

“Ar studiju biedriem skaitījām, ka būs jāmācās septiņas, astoņas dažādas ķīmijas – tas likās ļoti daudz. Bet kopumā varu teikt, ka studijas bija daudzveidīgas. Patika, ka praktiski izmēģinājām daudzas ķīmiskās reakcijas.

Arī prakses iespējas bija dažādas – slimnīcas aptiekās, rūpniecībā, kā arī parastajās aptiekās kā farmaceitam. Studijas RSU notiek jaunā, mūsdienīgā ēkā, te ir moderni aprīkotas laboratorijas un studentiem ir iespēja veikt savus pētniecības darbus.”

Pēc studijām Elizabete palika strādāt RSU un tagad māca RSU ārvalstu studentiem farmakoloģiju, kā arī strādā aptiekā.

“Farmaceita darbs ir ļoti daudzveidīgs,” viņa akcentē. “Rūpniecība, aptiekas, laboratorijas, pētniecība – tas viss ir farmaceitu darba lauks.”

“Lai kļūtu par farmaceitu, pirmkārt, ir jābūt pārliecībai un vēlmei to darīt, jo iemācīties var visu,” atzīst Elizabete. “Jābūt iecietīgam, pacietīgam, ar vēlmi palīdzēt citiem un darīt labi savu darbu.”