Absolventiem
Sports
Sabiedrības veselība

1. un 2. jūnijā Jūrmalā pirmo reizi noritēs vērienīgs un interesants notikums: pirmais starptautiskais funkcionālo treniņu, pilates un pašizaugsmes lekciju pasākums Heartbeat ar moto Saklausi savus sirdspukstus – atrodi savu līdzsvaru! Pasākumu organizatoru vidū ir RSU studiju programmas Veselības sporta speciālists absolventes Anita Rezevska un Ina Bērziņa, kā arī RSU docente, Pedagoģiskās izaugsmes centra direktore Nora Jansone-Ratinika.

Pilates_Room.jpgAnita vada Starptautiskās Roberta Šteinbahera funkcionālo treniņu skolas Latvijas filiāli, savukārt Ina – studiju Pilates room (attēlā). Kopā ar Latvijas bodyART skolu un Michael King pilates rīkotajam pasākumam piesaistīti 18 starptautiski atzīti treneri un lektori no septiņām valstīm. "Latvijā ik gadu notiek neskaitāmas profesionālās kvalifikācijas celšanas mācības dažādu nozaru profesionāļiem, daudzveidīgi semināri un lekcijas, taču līdz šim nebija pasākumu, kuri apvienotu gan veselības sporta profesionāļus, gan veselīga dzīvesveida piekritējus, piedāvājot viņiem visaptverošu jeb holistisku pieeju," pasākuma ideju pamato Anita. Pasākums iecerēts kā sava veida vasaras nometne jeb retrīts iekštelpās, lai tā norisi neiespaidotu laikapstākļi un dalībnieki varētu baudīt programmu komfortablā un atbilstīgi aprīkotā vidē. Pasākuma programma aptver kā ķermeņa (treniņi), tā prāta (apzinātība treniņā, lekcijas, pašizaugsmes un kvalifikācijas celšanas iespējas) un dvēseles vajadzības (emociju piesaiste, to būtiskā nozīme pašsajūtā kā neatņemama cilvēka būtības sastāvdaļa, garīgo un morālo vērtību prizma pašizaugsmes veicināšanā).

Ina norāda, ka iespēja mācīties, pilnveidoties un iedvesmoties no pirmavota ir Heartbeat organizatoru dāvana Latvijas iedzīvotājiem. "Nevajag baidīties no ārvalstu treneriem un Latvijā pazīstamiem lektoriem. Citur pasaulē šādu cilvēku – savas specialitātes zvaigžņu – sastapšana nav tikai profesionāļu privilēģija! Mūsu pieredze liecina, ka, jo vairāk savā karjerā cilvēks ir sasniedzis, jo vienkāršāks, sirsnīgāks un pieejamāks viņš ir. Profesionalitāte un zināšanas katru šādu cilvēku veido pazemīgu lielo zināšanu priekšā, un ar tām treneri un lektori no sirds dalās," kā iedrošinot svārstīgos stāsta Ina.

Heartbeat organizatoru komandā (attēlā) Anita un Ina strādā kopā ar savu bijušo docētāju N. Jansoni-Ratiniku. "Ar lielu gandarījumu varu sacīt, ka sadarbība šajā projektā man deva iespēju atkārtoti pārliecināties, ka mūsu absolventi ir talantīgi, radoši, trakoti darbspējīgi, kompetenti un savas nozares lietaskoki. Vēl vairāk smaidīt liek tas, ka viņi nav vērsti tikai uz komerciju, bet apzinās savu misiju nesavtīgi sniegt ieguldījumu sabiedrības attīstībā. Kopīgais sadarbības projekts ar savu Alma Mater faktiski ir investīcija docētāju, nākamās studējošo paaudzes un vairāku nozaru kvalitātē," saka doc. Jansone-Ratinika.

organizatores.jpg

Lekciju programmas aktuālo tematiku pārstāvēs arī uztura zinātniece, RSU asociētā profesore Laila Meija, kura stāstīs par veselīgu uzturu aizņemtības laikmetā. Treneru atbalsta komandā jeb Shadow Team iesaistītas RSU docētājas Maruta Hoferte, Anita Gauruča, Līga Kalniņa un Inga Velmere, kā arī vairāki programmas Veselības sporta speciālists absolventi, kuri jau kļuvuši par iecienītiem treneriem.

Lūkojoties nākotnē, Anita atklāj organizatoru vēlmi Heartbeat veidot kā lielāko, ikgadējo Mind & Body ievirzes pasākumu Baltijas valstīs, paplašinot pasākuma piedāvājumu un iesaistīto profesionāļu pārstāvēto jomu spektru. "Ja viss izdosies kā iecerēts, varbūt jau nākamgad iepazīsim arī dažādus jogas veidus un nodarbības topošajām māmiņām," saka Anita.

Uz tikšanos Jūrmalā!

Heartbeat mājaslapa