Bibliotēka
Grāmatas

Aizvadītajā piektdienā, 3. jūnijā, notika grāmatas Fizioloģija ārstiem atkārtotā izdevuma atvēršanas svētki.

RSU emeritētās profesores Līgas Aberbergas-Augškalnes un medicīnas zinātņu doktores Olgas Koroļovas grāmata Fizioloģija ārstiem pirmoreiz izdota 2014. gadā Medicīnas apgāda paspārnē. Gadu gaitā grāmatas aktualitāte nav mazinājusies, gluži otrādi – teju 500 lappusēs ietvertās zināšanas, kas ļauj topošajiem mediķiem iedziļināties procesos, saskatīt kopsakarības, ir kļuvušas tik pieprasītas, ka nepieciešams atkārtots izdevums.

Jāpateicas RSU Absolventu asociācijai, kas saskatīja, cik vitāli svarīga šī grāmata ir topošajiem un esošajiem mediķiem. Pateicoties Absolventu asociācijas finansiālajam atbalstam, varējām svinēt izdevuma Cilvēka fizioloģija atkārtotu iznākšanu.

Prof. L. Aberberga-Augškalne (Dr. habil. med.) bijusi ilggadēja Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras (agrāk – Normālās fizioloģijas katedra) darbiniece (kopš 1971. g.) un vadītāja (1995.–2006. g.). Grāmatas pirmreizējās iznākšanas laikā piešķirtais RSU emeritētās profesores nosaukums ietver dziļu mūsu cieņu pret profesores ilggadējo darbu augstskolā.

Savu profesionālo dzīvi studentiem un zinātnei veltījusi arī medicīnas zinātņu doktore O. Koroļova, būdama gan Rīgas Stradiņa universitātes, gan Latvijas Universitātes docētāja.

Tomēr tikpat lieli svētki šodien ir arī studentiem. Piektdaļa no atkārtotā metiena – 100 eksemplāru – nonāks RSU bibliotēkā, kas ir labas ziņas ne tikai medicīnas, bet arī rehabilitācijas, fizioterapijas, zobārstniecības un visās citās ar veselības aprūpi saistītajās studiju programmās.

Lai jaunais izdevums labi kalpo saviem cēlajiem mērķiem!