Absolventiem
Starptautiskā sadarbība

16.–17. maijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) norisinājās starptautiskā konference ICARe Alumni 2019, kas vienuviet pulcēja augstākās izglītības iestāžu (AII) pārstāvjus, kuri veicina universitāšu sadarbību ar to absolventiem. Konferencē piedalījās 40 augstskolu un citu izglītības iestāžu pārstāvji no 23 valstīm.

ICARe (Inclusion Cooperation Accessibility Respect for Diversity Engagement) misija ir radīt pieejamu un iekļaujošu vidi pieredzes un zināšanu apmaiņai, lai veicinātu augstskolu sadarbību ar absolventiem. Konferences gaitā tika aplūkoti arī komunikācijas un sabiedrisko attiecību, brīvprātīgo iesaistes, profesionālās karjeras izaugsmes, pasākumu organizēšanas, līdzekļu piesaistes un citi būtiski jautājumi, kas attīsta AII sadarbību ar absolventiem.

Konferencē Rīgas Stradiņa universitātes Absolventu asociāciju pārstāvēja tās izpilddirektors Artūrs Kaļva, kurš ne tikai smēlās jaunas zināšanas un pieredzi, bet arī uzstājās ar ziņojumu par to, kā konkrētas un iepriekš definētas mērķauditorijas pasākums spēj veicināt absolventu sadarbību ar universitāti (A Great Event – Increase Engagement), kā arī izpilddirektora asistente Elizabete Ribalkina. Ar šīm tēzēm arī mēs spērām pirmos soļus absolventu nozares pētniecībā.

Baltijas valstīs absolventu asociāciju darbība ir teju jauns fenomens, taču bez tā vairs nekur. Pēc AII absolvēšanas nekas nebeidzas, gluži pretēji – esam pašā sākumā. Mēs vēlamies, lai ikviens no RSU absolventiem justos piederīgs un novērtēts ne tikai studiju laikā, bet arī pēc to beigšanas.

"Mūsu absolventi ir cilvēki ar plašu pieredzi visdažādākajās jomās, kas var iedrošināt un motivēt esošos studentus padarīt viņu diplomu vēl vērtīgāku, kā arī dot neatsveramu ieguldījumu RSU attīstībā," uzskata A. Kaļva.

ICARe Alumni ir lieliska iespēja, kur tikties un veidot jaunus kontaktus ar domubiedriem no citām pasaules valstīm, lai diskutētu par dažādu novitāšu ieviešanu, noskaidrot, kādi ir absolventu platformas aktuālie jautājumi citviet Eiropā un secināt, kādi ir mūsu nākamie uzdevumi Absolventu asociācijas darbības pilnveidē.

Paldies RTU un RTU Absolventu asociācijas kolēģiem sadarbībā ar Porto Politehnikuma Biznesa skolu un Sociālo studiju centru no Portugāles, pirmo reizi Baltijā rīkojot ikgadējo ICARe Alumni konferenci!