Sociālais darbs

No 2. marta līdz 2. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinās informatīvā kampaņa Domā citādāk. Domā zaļāk!, lai veicinātu videi draudzīgu domāšanu darbinieku vidū. Ik gadu RSU norisinās Studējošo pašpārvaldes rīkotā zaļās domāšanas akcija, taču šoreiz augstskola ir spērusi soli tālāk un rīko kampaņu tās darbiniekiem, lai atgādinātu par ikviena kolēģa iespēju darba ikdienā rīkoties zaļāk.

Kampaņas Domā citādāk. Domā zaļāk! iniciatore ir RSU Komunikācijas fakultātes 3.kursa studente Linda Andersone, kura izstrādājusi kampaņas ideju un informatīvos materiālus sava bakalaura darba ietvaros.

Katru nedēļu mēneša garumā tiek aktualizēta kāda no tēmām, kas ir saistīta ar videi draudzīgu domāšanu:

• 2. – 6. marts: papīrs
  • 9. – 13. marts: elektrība
  • 16. – 20. marts: video padomi zaļākai dzīvei
  • 23. – 27. marts: plastmasa
  • 30. – 2. aprīlis: RSU Spodrības diena

"Kampaņas mērķis ir parādīt, ka arī mūsu universitāte var! RSU ir daudz darbinieku, kuriem rūp ietekme uz vidi un kuri ir gatavi iesaistīties un to pierādīt. Šāda kampaņa RSU norisināsies pirmo reizi, un ceram, ka tā aizsāks jaunu tradīciju ik gadu darbiniekiem atgādināt, ka mēs varam domāt un rīkoties zaļāk. Ar vienkāršām darbībām, kuras neprasa milzu piepūli, ir iespējams mazināt negatīvu ietekmi uz vidi, piemēram, ejot no darba, izslēgt datoru, aizejot pusdienās, izslēgt gaismu kabinetā, izmantot abpusējo druku, šķirot papīra atkritumus u. tml.," stāsta idejas autore Linda Andersone.

Aktivitāšu īstenošana notiek ar RSU Infrastruktūras un Komunikācijas departamenta atbalstu.

doma-zalak-lead.jpg