Preses relīzes

Ik gadu 10. oktobrī pasaulē tiek atzīmēta Psihiskās veselības diena, un šogad Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) psihologi, ārsti-psihoterapeiti un psihiatri piedāvā īpaši izvērstu pasākumu programmu, kas paredzēta ne vien šo jomu esošajiem un topošajiem ekspertiem, bet arī plašākai sabiedrībai. No 4. līdz 12. oktobrim norisināsies Psiholoģijas dienas, savukārt no 7. līdz 11. oktobrim – Emocionālās veselības nedēļa, bet paralēli šiem pasākumiem notiks arī RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras un partnerorganizāciju rīkotās vieslekcijas un konference.

Nedēļas garumā Latvijas Psihologu biedrības koordinētajās Psiholoģijas dienās gan RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedrā J. Asara ielā 5, gan citviet Rīgā un Latvijā, notiks virkne lekciju un praktisku nodarbību Latvijas un ārvalstu ekspertu izpildījumā. Pasākumi aptvers tādas tēmas kā militārās psiholoģijas attīstība Latvijā, digitālās tehnoloģijas psiholoģijā, izdegšanas sindroms profesionāļu vidū, starppaaudžu trauma, pusaudžu depresija, vecāku un bērnu attiecības viedierīču laikmetā, perfekcionisms un daudzas citas. Interesentiem iespējams arī reģistrēties uz individuālām bezmaksas konsultācijām pie psihologiem.

Tikmēr RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika jau tradicionāli šai laikā rīko Emocionālās veselības nedēļu, no 7. līdz 11. oktobrim piedāvājot klīnikas ārstu bezmaksas konsultācijas Skype vidē. Tikmēr 9. oktobrī plkst. 18.00 klīnikā norisināsies pasākums Personības radošums un psihiskā veselība. Mūzika kā emocionālās veselības uzlabošanas veids. Šis pasākums, kurā ieeja ir bez maksas, sāksies ar klīnikas ārstu lekciju par radošu aktivitāšu nozīmi personas psihiskās veselības uzlabošanā, bet tā turpinājumā paredzēta radoši muzikāla nodarbība ar pianistu, starptautisko konkursu laureātu Artūru Cingujevu.

Savukārt 18. oktobrī RSU norisināsies Psihiatrijas un narkoloģijas katedras un Latvijas Psihiatru asociācijas rīkotā konference Suicīdu riska mazināšana – būtiska problēma un iespējamie risinājumi Latvijā. Pašnāvības tēma ir arī Pasaules Veselības organizācijas uzmanības fokusā – ik 40 sekundes pēc savas gribas no pasaules aiziet viens tās iedzīvotājs, un gadā šādi tiek zaudēti teju 800 000 cilvēku. Pašnāvības problēma ir aktuāla arī Latvijā, kur, kā uzsver konferences organizatori, ik dienu no dzīves pēc savas gribas aiziet viens cilvēks. Uz konferenci aicināti gan veselības aprūpes jomas speciālisti, gan studenti, rezidenti un citi interesenti.

Plašāka informācija par visiem pasākumiem ir publicēta RSU mājaslapā.

Papildu informācijai