Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) izsludina pieteikšanos uz ikgadējo Jauno mediķu akadēmiju (JMA) – 14 nodarbību ciklu, kura laikā vidusskolēni RSU mācībspēku un ārstu vadībā iepazīst mediķa profesiju, pārliecinoties, vai šis ir īstais karjeras aicinājums. Jaunieši gūs ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās, apvienojot teorētiskās nodarbības ar praksi gan Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, gan Anatomijas un antropoloģijas institūtā jeb anatomikumā.

JMA ir RSU Medicīnas fakultātes īstenots nodarbību cikls. Ieviests 2014./2015. studiju gadā, tas vidusskolēnu vidū ir kļuvis plaši atzīts – pieteikšanās uz 200 brīvajām vietām parasti noslēdzas pāris stundu laikā. JMA nodarbības norisinās no oktobra līdz maijam divreiz mēnesī sestdienās, un noslēgumā jaunieši iegūst sertifikātu.

Kā liecina aizvadīto gadu lekciju cikli, aptuveni 70 % no jauniešiem, kuri apmeklē JMA, iestājas RSU. Iepriekšējo gadu nodarbībās piedalījušies jaunieši no visas Latvijas, mērojot ceļu arī no attālām vietām, piemēram, Liepājas, Balviem, Daugavpils, Rēzeknes un Rūjienas. Lai sasniegtu pēc iespējas plašāku auditoriju, šogad tiks atvērta arī JMA filiāle Valmieras Valsts ģimnāzijā. Nodarbības Valmierā notiks reizi mēnesī gan ģimnāzijas, gan Vidzemes slimnīcas telpās, bet viena no nodarbībām – RSU telpās Rīgā.

Pieteikšanās 11. un 12. klašu skolēniem tiks atvērta RSU mājaslapā no 20. septembra plkst. 08.30. Jaunieši par JMA dalībniekiem kļūs pēc pieteikšanās anketas aizpildīšanas un dalības maksas (20 EUR) pārskaitīšanas.

Papildu informācijai: