Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Cik “veselībpratīgi” ir mūsu pusaudži? No kurienes tiem mēdz rasties agresivitāte? Kā prasmīgi izkopt sarunu vešanas mākslu? Un kā likt jaunietim domāt, mācot eksaktās zinātnes? Jau piekto gadu Latvijas vidusskolu skolotāji skolēnu rudens brīvlaikā pulcējas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), lai bagātinātu savas zināšanas īpašā pasākumā. Šogad tas norisināsies 23. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra konferenču zālē. Pedagogi laipni aicināti pievienoties, piesakoties lekcijām RSU mājaslapā.

Vidusskolu un ģimnāziju pedagogiem veltītais pasākums tapis ar mērķi dalīties zināšanās, kas atvieglotu skolotāju ikdienu un padarītu mācību stundas aizraujošākas. Ar pasniedzējiem tiksies gan augstskolas rektors profesors Aigars Pētersons, gan košs docētāju kopums.

Pedagoģijas doktore Inese Stars stāstīs par veselībpratību jeb prasmēm izprast un izmantot informāciju tā, lai nodrošinātu labāku veselību. Lekcijā skolotājiem tiks prezentēts I.Stars veiktais pētījums par to, kā, kur un kāpēc pusaudži meklē informāciju par veselību, un ar ko viņi jūtas pietiekami droši, lai pārrunātu sev aktuālos jautājumus. Lekcija sniegs pedagogiem iespēju pilnveidot formātu, kā par šiem jautājumiem runāt ar saviem audzēkņiem.

Par to, kā jēgpilni pasniegt eksaktās zinātnes skolā, iesaistot skolēnu domāšanas procesā, pieredzē dalīsies Ansis Ēcis, RSU Fizikas katedras lektors ar ģimnāzijas pedagoga rūdījumu. Lekcijā pedagogi varēs smelties praktiskus padomus, kā padarīt mācību stundas interaktīvas un kā iesaistīt jauniešus diskusijās.

Politologs, runas un uzstāšanās eksperts Mārtiņš Daugulis, savukārt pedagogiem piedāvās praktiskus rīkus, kā pilnveidot sarunu vešanas mākslu. Tie noderēs ikdienā, jo īpaši, nonākot līdz “smagām” sarunām. Skolotāji, kā norāda lektors, varēs izmēģināt praktiskus saskarsmes vingrinājumus, ko pēcāk pārbaudīt sarunās ar skolēniem, viņu vecākiem, kolēģiem un citiem homo sapiens sugas brāļiem un māsām.

Lekciju maratonu noslēgs ārste-psihoterapeite Dace Krūmiņa, izstāstot, kas ir emocijas, no kurienes pusaudžos rodas agresivitāte, kā to nolasīt, izprast un novērst. Katra no lekcijām būs 30 minūšu garumā un pasākuma noslēgumā paredzētas sarunas neformālā gaisotnē.

Pieteikšanās lekcijām līdz 21. oktobrim RSU mājaslapā.

Papildu informācijai