Absolventiem
Ziņas

Lai palīdzētu maģistriem pieņemt izsvērtu lēmumu par studijām doktorantūrā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina otrdien, 29. maijā, malkot pēcpusdienas tēju sociālo zinātņu doktorantu un viņu docētāju sabiedrībā. Pasākumā No maģistra par doktorantu. Atklāta saruna par karjeru pētniecībā tīkamā atmosfērā būs iespēja gūt atbildes uz virkni jautājumu, piemēram, kā studijas savienot ar darbu un ģimeni, kā izvēlēties promocijas darba tēmu, kā soli pa solim nonākt līdz zinātniskajam grādam un ko karjerā var mainīt šī grāda iegūšana.

Pasākumā, kas sāksies 15.00 RSU Senāta zālē, būs iespējams iepazīties gan ar RSU doktorantu stāstiem par savu pētījumu un personīgo motivāciju studijām, gan arī vērtīgām atziņām, kas noderētu topošajiem doktorantiem. Pasākumā piedalīsies doktora studiju programmu vadītāji un doktoranti Edīte Pauna (Socioloģija), Indulis Paičs un Ilze Dreifelde (Psiholoģija), Kristaps Ābelis un Liene Vindele (Juridiskās zinātnes), Aija Kažoka (Komunikācijas kultūra un multimediji), Ieva Bikava un Silvestrs Savickis (Politikas zinātne).

RSU Doktorantūras nodaļas pārstāvji vēstīs par uzņemšanas noteikumiem, studiju norisi un citiem jautājumiem, kas svarīgi interesentiem. Diskusija būs interesanta gan maģistrantiem, gan tiem, kuri maģistra grādu ieguvuši jau iepriekš un nu apsver iespēju studijas doktorantūrā.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons, kurš iepriekš mūsu augstskolā vadījis Doktorantūras nodaļu, uzsver, ka šajā studiju līmenī nejaušiem garāmgājējiem nav vietas, tādēļ ir būtiski šāda veida pasākumi, kur koncentrēti, tiešā veidā var iepazīt studijas doktorantūrā.

Aigars_Petersons_sq.png

Jauno doktorantu skaita pieaugumā esam ieinteresēti gan kā pētniecībā balstīta augstskola, gan valsts, kura cieš no jaunu, spēcīgu un motivētu pētnieku trūkuma.

Prof. Aigars Pētersons, RSU rektors

Reģistrēties pasākumam