Skolēniem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) sāk lekciju ciklu vidusskolēniem par dažādām sociālo zinātņu un veselības aprūpes tēmām, lai skolēni gūtu ieskatu jomās, kuras var apgūt universitātē. Ar atklāšanas lekciju Fotogrāfija un sabiedrība 22. novembrī, plkst. 15.00 LNB Jauniešu telpā –15+ ciklu ievadīja RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras docents Alnis Stakle.

RSU_lekciju_cikls_LNB-lead.jpg

Skolēni lekcijā uzzināja par fotogrāfijas kā medija attīstību un tās neviennozīmīgo saikni ar realitāti. Lekcijas mērķis bija radīt diskusiju par fotogrāfijas kā medija lietojumu pagātnē un mūsdienās, par fotogrāfiju kā pierādījumu, provokāciju un propagandu, kad attēlotie fakti mijas ar neprecīzām interpretācijām un pat apzinātu fikciju.

RSU tematiskās lekcijas notiks reizi mēnesī visa mācību gada garumā, iepazīstinot vidusskolēnus ar teorētiskām zināšanām, kā arī ļaujot apgūt praktiskas iemaņas, piedalīties eksperimentos un novērojumos.

Nākamā lekcija Viedās ierīces un datori – ko tās var nodarīt mūsu veselībai, un kas jāievēro notiks 28. novembrī plkst. 15.30.

RSU docētājs un Darba drošības un vides veselības institūta vadītājs Ivars Vanadziņš skaidros, vai viedierīču ietekme uz mūsu veselību ir pārspīlējums vai tomēr realitāte. Ar termogrāfu skolēni varēs pārbaudīt, kā šī ietekme izpaužas un izskatās uz pašu ķermeņa.

Jau pēc Ziemassvētku brīvdienām lekciju cikls atsāksies ar tēmām par mediju un sabiedrisko attiecību darbu, kā arī ieskatu dažādos RSU aktuālos pētījumos.

Visas RSU piedāvātās lekcijas LNB jauniešu telpā –15+ ir bezmaksas. Uz tām var pieteikties ikviens interesents gan individuāli, gan kopā ar savu vidusskolas klasi: anda[pnkts]siminaatlnb[pnkts]lv (a)nda[pnkts]siminaatlnb[pnkts]lv (nda[dot]simina[at]lnb[dot]lv ) un 67806101.