Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs kopš atklāšanas jau paguvis sevi pieteikt kā vietu, kur medicīna sastopas ar mākslu.

Tuvākais pasākums – meistarklase Adatomija – ir muzeja radošās komandas un mākslinieces Elīzas Māras Kamradzes-Tūteres kopprojekts.

adatomija_lead.png

Mākslinieces vadībā četru stundu garumā sestdien, 2. aprīlī, noritēs sirds anatomijas izšūšanas meistarklase, uz kuru aicināti interesenti gan ar, gan bez priekšzināšanām kā anatomijā, tā izšūšanā.

Adatomija ir kopprojekts, kas ļaus iepazīt anatomiju caur adatas aci. Meistarklases ievadā paredzēts atkārtot anatomijas pamatus, apskatot muzeja unikālos eksponātus un interaktīvos mācību materiālus, izmēģināt dažādus dūrienus dizaina izcelšanai, papildināšanai un faktūras radīšanai, lai četras stundas vēlāk finišētu ar savu oriģinālu mākslas darbu. Elīza Māra Kamradze-Tūtere ir pabeigusi studijas Karaliskajā Rokdarbu skolā Lielbritānijā (Royal School of Needlework) un patlaban darbojas kā māksliniece un izšūšanas pasniedzēja, kā arī strādā RSU Infektoloģijas katedrā.

Savā radošajā praksē Elīza Māra Kamradze-Tūtere apvieno tradicionālās izšūšanas tehnikas ar laikmetīgām tēmām un pielietojumu. Ar vieslekcijām Elīza Māra uzstājusies gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Viļņas Mākslas akadēmijā. Šī mākslinieces meistarklase ir unikāla ar to, ka izšujamais objekts ir pieejams izpētei un iedvesmai. Anatomijas muzeja vitrīnā skatāms arī mākslinieces pašas veidotais darbs Asiņojošā sirds, kas tapis, studējot Karaliskajā Rokdarbu skolā.

Lai reģistrētos meistarklasei, interesenti aicināti doties uz platformu www.bezrindas.lv, kur 15. martā, plkst. 12.00, tiks atvērta pieteikšanās. Dalības maksa – 40 eiro, par kuriem tiks nodrošināti visi nepieciešami materiāli, kā arī atspirdzinājumi. Tā kā dalībnieku skaits ir stipri ierobežots, Anatomijas muzeja komanda aicina visus interesentus, kuri nav tikuši pie vietas meistarklasē, rakstīt uz anatomijas[pnkts]muzejsatrsu[pnkts]lv, lai veidotu grupas nākamajām meistarklasēm.