Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Spītējot lietum un rindai, kas stiepās pa Kronvalda bulvāri pāri Rīgas kanālam līdz pat Muitas ielai, RSU Anatomijas muzeju Muzeju naktī 14. maijā apmeklēja 1397 apmeklētāji.

Muzejs šogad aicināja ielūkoties dažādu cilvēku dažādajās iekšējās pasaulēs – fiziskajā, sapņu un pragmatiskajā – , mudinot uz atvērtību un toleranci. Ikvienam interesentam bija iespēja bez maksas apskatīt muzeja anatomijas, antropoloģijas un iedzimto anomāliju ekspozīcijas.

Nakts programmu noslēdza komponista Paltona Buravicka speciāli muzejam radītā fantastiskā muzikālā performance Iekšējo pasauļu tīrumos, kurā komponists atklāja cilvēka iekšējās pasaules un to mijiedarbību un kas bija skatāma no muzeja pagalma.

Muzejs saka paldies Platonam Buravickim, Eināram Cintiņam un RSU Studentu pašpārvaldes vadītājam Tomam Mārtiņam Smilgam. Īpašs paldies daudzajiem brīvprātīgajiem RSU studentiem, bez kuriem šis vakars nebūtu iespējams!

RSU Anatomijas muzejs atgādina, ka RSU darbiniekiem un studentiem ieeja Anatomijas muzejā ir bez maksas.

RSU Anatomijas muzejs savas durvis vēra 2021. gada vasaras sākumā, un tā pamatā ir pirmā anatomijas mācību kolekcija Latvijā, kas izveidota anatomikumā 20. gadsimta 20.–30. gados un līdz šim kalpojusi topošo mediķu skološanai. Jaunais muzejs šo ekspozīciju ir atvēris ikvienam un tādējādi piedāvā iepazīt ķermeņu dažādību un ieskatīties tajā, ko parasti redz tikai anatoms vai ķirurgs.