Olimpiādes
Tradicionālie pasākumi

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 19. un 20. maijā norisinājās starptautiskā anatomijas olimpiāde, kurā piedalījās Medicīnas fakultātes 1. kursa studenti. Šā gada olimpiādes tematikas centrā bija pasaulslavenais detektīvs Šerloks Holmss, kas ir britu rakstnieka Artura Konana Doila radīts romānu un stāstu tēls.

Pēc divu gadu pārtraukuma olimpiāde atkal norisinājās klātienē, Anatomijas un antropoloģijas institūtā, un tajā piedalījās deviņas komandas no RSU.

Olimpiādē aizraujošos un atraktīvos uzdevumos tika pārbaudītas ne tikai anatomijas teorētiskās, bet arī praktiskās zināšanas.

Pirmajā dienā notika atklāšanas ceremonija, kad komandas iepazīstināja ar savu mājasdarbu par acu slimībām, jo Arturs Konans Doils paralēli romānu rakstīšanai izmācījās par oftalmologu jeb acu ārstu. Pēc tam studentus sagaidīja teorētiskais tests un 10 praktiskie uzdevumi, kas iekļāva struktūru atpazīšanu uz cadaver, jaundzimušā galvaskausa kaulu nosaukšanu, struktūru patoloģiju raksturošanu, datortomogrāfijas izmeklējuma analizēšanu un citus uzdevumus. Dienas noslēgumā studentiem bija iespēja apmeklēt RSU Anatomijas muzeju.

Olimpiādes otrajā dienā bija jāveic vēl 10 praktiskie uzdevumi, kas iekļāva kaulu atpazīšanu, izmantojot tausti, intubācijas un ķeizargrieziena procedūras raksturošanu ar anatomijas terminiem un citi uzdevumi, un notika apbalvošana.

Olimpiādes dalībnieki atzina, ka pasākums bija emocijām bagāts un ļāva iepazīt citus studentus, kā arī iegūt jaunas un nostiprināt jau esošās anatomijas zināšanas.

Starptautiskās anatomijas olimpiādes 2022 uzvarētāji

1. vieta