Trešdien, 21. februārī, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) apmeklēja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš un VM Stratēģiskās plānošanas nodaļas vecākā eksperte Dace Roga, kuri tikās ar RSU vadības un studentu pārstāvjiem un arī iepazinās ar modernajām medicīnas izglītības tehnoloģijām, kas tiek izmantotas medicīnas un zobārstniecības studentu apmācībai.

Tikšanās laikā RSU apliecināja, ka studiju procesā turpinās īstenot studentcentrētu pieeju, nodrošinot gan teorētisko, gan praktisko apmācību, ļaujot simulētā un drošā vidē apgūt zināšanas, prasmes un kompetences, kas nepieciešamas ikdienas darbā veselības aprūpes iestādēs.

RSU vadība nāca klajā arī ar priekšlikumu, ka RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs var tikt izmantots veselības aprūpes sistēmā strādājošo ārstu un aprūpes personāla kvalifikācijas celšanai un praktiskajām apmācībām, nodrošinot valsts veselības aprūpes sistēmas kvalitātes izaugsmi. Tāpat ar valsts sekretāru tika pārrunāts jautājums, kā veicināt RSU tālāko sadarbību ar universitāšu slimnīcām.

RSU vadība un valsts sekretārs A. Lapiņš sprieda par jaunu studiju programmu veidošanas nepieciešamību atbilstoši veselības aprūpes sistēmas vajadzībām. RSU šos jautājumus regulāri pārrunā un saskaņo ne tikai ar Veselības ministriju, bet arī ar darba devējiem.