Stipendijas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 34 ārvalstu studenti 2022./2023. akadēmiskajā gadā saņems Latvijas valsts stipendijas, kuras pēc rūpīgas pieteikumu izvērtēšanas piešķir Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Tas ir lielākais šādu stipendiju skaits salīdzinājumā ar citām Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Seko LU ar 23 ārvalstu studentiem piešķirtām valsts stipendijām.

Šogad VIAA saņēma 332 iesniegumus no 35 valstu pārstāvjiem. Kompetenta VIAA komisija, kurā bija Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Studentu apvienības un VIAA darbinieki, izskatīja 243 pieteikumus, kuri jau bija izturējuši pirmo kārtu – administratīvo vērtēšanu. Komisija vērtēja pretendentu sekmes un ārpus studiju aktivitātes, piemēram, dalību zinātniskajās konferencēs un starptautiskos projektos.

Kopumā tika piešķirtas 111 stipendijas studijām Latvijas augstākās izglītības institūcijās. Stipendiāti pārstāv 26 valstis. Lielākais stipendiātu skaits ir no Ukrainas (16 ), seko Somija (11), Zviedrija, Vācija un Azerbaidžāna (10 no katras valsts), ĶTR (9) un Kazahstāna (7).