Konferences, semināri

Ar semināru par starpkultūru komunikāciju profesionālajā vidē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departaments (SSD) sāka šāgada semināru ciklu, kura ietvaros ārvalstu un vietējiem studentiem tiek piedāvāta iespēja pilnveidot sociālās prasmes. Seminārā, kuru vadīja Latvijas vadošā biznesa komunikācijas eksperte Irma Kalniņa, tika apskatītas tādas jomas kā kultūru ietekme uz organizāciju, kultūras barjeras un to pārvarēšana, un multikulturālas organizācijas. Semināra laikā RSU studenti no dažādām valstīm analizēja situācijas, kuras liek apzināties kultūru dažādību, un piedalījās interaktīvos uzdevumos.

“Šo semināru ciklu SSD sāka pagājušajā gadā pēc sarunām ar RSU ārvalstu studentu organizācijām. Centāmies izzināt dažādus jautājumus, kas ir studentiem aktuāli. Viens šāds jautājums bija sociālo prasmju jeb tā saukto soft skills pilnveidošana. Pagājušajā gada ciklā tika apskatīti tādi jautājumi kā iespaidu vadība, lietišķā etiķete, profesionālais tēls un identitāte, četru paaudžu sadarbība darba vidē un citas aktuālas tēmas. Veicot dalībnieku anketēšanu, uzzinājām, ka studentiem ir liela interese par starpkultūru komunikāciju, tādēļ šāgada cikla pirmajā nodarbībā īpaši pievērsāmies šai tematikai. Starpkultūru komunikācijas jautājumi ir nozīmīgi RSU studentu kopienai, kura ietver studentus no vairāk nekā 50 valstīm. Tāpat visi šie studenti plāno veidot savu profesionālo karjeru mūsdienu globalizētajā veselības aprūpes vidē,” sacīja SSD direktore Baiba Pētersone.

Semināra vadītāja I. Kalniņa ir konsultāciju uzņēmuma Irma Kalniņa Consulting dibinātāja un prezidente. Papildus biznesa praksei, I. Kalniņa docē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un sniedz vieslekcijas ārvalstīs. Viņas sabiedriskā darbība ietver arī filantropiju, t.sk., sociālās korporatīvās atbildības veicināšanu, vardarbības pret bērniem un viņu mātēm novēršanu, atbalstu audžuģimenēm, labdarības organizācijas Ziedot.lv izveidošanu, utt. I. Kalniņa ir absolvējusi Ohaio Universitāti ASV, kā arī pilnveidojusi savas zināšanas Vašingtonas Protokola skolā un Starptautiskajā diplomātijas un protokola skolā Beļģijā.

SSD semināru cikls tiks turpināts arī nākotnē, apskatot citus RSU multikuturālajai studentu kopienai aktuālus un ar sociālajām prasmēm saistītus jautājumus. Semināri notiek angļu valodā. Ieteikumus semināru tēmām lūdzam iesūtīt pa e-pastu internationalatrsu[pnkts]lv.

irma_kalnina_starpt_kult.jpg