Bibliotēka
Grāmatas

Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes asociētā profesore un Komunikācijas studiju katedras vadītāja Anda Rožukalne studentiem iesaka izlasīt vairākas grāmatas "intelektuālai un iekšējo atklājumu piepildītai vasarai".

• Ēriks Deiviss. Tehgnosis. Jauno mediju kultūras centrs RIXC, 2014.

Tā ir grāmata par cilvēku apsēstību ar tehnoloģijām, kura ļoti viegli pierādīs, ka ikviens, kurš domā, ka dzīvo šajā apsēstībā un par to visu zina, ir kolektīvas hipnozes pārņemts. Jo nezina un nesaprot neko. Grāmata kā izaicinājums visiem tiem, kuri domā, ka ir jauno pasaules tendenču nesēji tikai tāpēc, ka rokā tur iphone vai planšeti. Tehnoloģiju saistība ar mistiku, cilvēku centieni kļūt nemirstīgiem, izmantojot tehnoloģijas, un citas lielas ilūzijas šajā grāmatā tiek izvētītas kā lielā centrifūgā. Katrs Deivisa teikums var izvērsties par pirueti lasītāja smadzenēs, un visticamāk – teksta panāktās izmaiņas būs neatgriezeniskas.

gramatas05-lead.jpg

• Andrē Žids. Ja grauds nemirst. Apgāds Atēna, 2012.

Autobiogrāfija, kas aptver diženā francūža bērnību un jaunību. Tajā ir refleksijas, atmiņas, detaļas, izjūtas, kuras parasti nepamanām, bet tās veido cilvēku un pasauli. Andrē Žids ir Latvijā tik maz zināms pasaules rakstniecības Olimpa pārstāvis (tā rakstīja Normunds Naumanis)! Laiks to iepazīt, arī tāpēc, ka grāmatu Katoļu baznīca iekļāvusi Index Librorum Prohibitorum jeb Aizliegto grāmatu sarakstā.

• Riikka Pulkkinen. Patiesība. Apgāds Mansards, 2015.

Somu rakstnieces romāns par nāvi, ģimeni un mīlestību. It kā viss skaidrs, bet nekas no minētā nav iepriekšparedzams. Ja romāns jūs nesatricinās, tad lūdziet kādu pārbaudīt, vai neguļat letarģiskā miegā, varbūt pat esat bezsamaņā!

• Oidira Ava Olafsdotira. Astoņu ziedlapu roze. SIA Jāņa Rozes apgāds, 2014.

Vēl viens romāns par mīlestību, kurā, pārsteidzošā kārtā, mīlēt spēj tikai vīrietis. Viņam nekas neizdodas, tieši tāpat kā tūkstošiem sieviešu citos romānos un dzīvē. Jo grāmata ir par vīrišķību, kādu jūs neuzdrošinājāties pat iedomāties!

• Inga Ābele. Klūgu mūks. Izdevniecība Dienas grāmata, 2014.

Romāns, ko jāgatavojas lasīt, izjūtot baudu to atlikt un atlikt, kā reizēm mēdzam gatavoties starpkontinentālam ceļojumam. Kad paņemsi rokās, brīnīsies, kāpēc nelasīji jau sen, un baidīsies nolikt malā. Ja nu pēkšņi pazūd gandrīz katrā teikumā ieliktie valodas brīnumi, ja nu nākamajā nodaļā tālo laiku varoņi izskatās parasti. Bet iespaids nepazūd, tāpēc jālasa!