Preses relīzes

Trešdien, 13. decembrī, plkst. 12.00 Dārza ielā 5 notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jaunās studentu dienesta viesnīcas svinīgā atklāšana. Pēc valsts neatkarības atjaunošanas tā ir pirmā, pašas augstskolas no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca, turklāt ar videi draudzīgu un studentu dzīvei pielāgotu mūsdienīgu interjeru. Jaunā dienesta viesnīca papildinās studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā.

"Saskaņā ar Rīgas Stradiņa universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģiju studiju pieredze ietver lekciju un semināru apmeklējumu, taču liela nozīme ir arī videi, kurā students gatavojas nodarbībām, komunicē ar kursabiedriem, atpūšas. Īstenojot jaunās studentu viesnīcas ideju dzīvē, Rīgas Stradiņa universitātes mērķis bija radīt mūsu studentiem iespēju dzīvot arvien tuvāk augstskolas centrālajai ēkai labi sakārtotā un modernā vidē, veltot pēc iespējas īsāku laiku nokļūšanai uz lekcijām, nodarbībām vai bibliotēku," stāsta RSU rektors prof. Jānis Gardovskis. Jaunā dienesta viesnīca atrodas vien nepilnus 100 metrus no RSU centrālās ēkas un papildina studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā.

"Dienesta viesnīca ir vieta, kur studenti ne tikai pārnakšņo un paēd brokastis ar vakariņām, bet arī pavada lielu daļu no visa studiju perioda. Pateicoties jaunajai viesnīcai, tieši blakus universitātei veidojas kopības sajūta gan studentiem, gan universitātes un viesnīcas apmeklētājiem. Šīs viesnīcas atklāšana ir liels solis pretī lielam vienotam studiju kompleksam Pārdaugavā, uzsver RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Natālija Šilova.

Jaunbūvē, kuras kopējā platība ir 5401,4 m2, izveidoti 135 dienesta viesnīcas numuriņi 220 personām, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Numuriņi ir iedalīti trijās kategorijās (atkarībā no guļvietu skaita un komforta līmeņa). Viesnīcas teritorijā ir izbūvētas velosipēdu novietnes, kas atrodas gan pirmā stāva līmenī, gan pazemes stāvā. Līdzās ēkai izbūvēta autostāvvieta 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā ir autostāvvieta 37 automašīnām, kur ierīkotas arī četras elektroauto uzlādes stacijas. Līdzšinējā dienesta viesnīca Āgenskalnā, Mārupes ielā 17, 1. un 2. korpuss, kā arī Mežciemā, Hipokrāta ielā 3, nenosedza visu dzīvojamo telpu pieprasījumu no RSU studentu puses.

Līdz ar jaunās ēkas pabeigšanu labiekārtošanas darbi notikuši arī parkā starp dienesta viesnīcu un RSU centrālo ēku. Šī teritorija turpmāk kalpos gan studentu un darbinieku atpūtai, gan RSU pasākumiem brīvā dabā.

"Šis ir viens no apjomīgākajiem būvkompānijas "Velve" publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veido vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas teritorijā. Esam gandarīti par paveikto darbu un ceram, ka studenti jaunajā kompleksā varēs kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku," norāda Ainārs Leitēns, SIA "VELVE" valdes priekšsēdētājs.

Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veica SIA "Velve". Kopējā projekta summa ir 4 615 822,69 bez PVN. Jaunās ēkas izveide tiek segta no RSU pašu pelnītajiem līdzekļiem.