Bibliotēka
Darbiniekiem
Skolotājiem

2021. gada oktobrī RSU bibliotēkā tika veikta akreditācija, kas atbilstoši Bibliotēku likumam notiek reizi piecos gados. Rezultātā bibliotēka atkārtoti ceturto reizi ieguva augstāko iespējamo statusu – valsts nozīmes bibliotēka – uz turpmākajiem pieciem gadiem.

Šo statusu apstiprina Kultūras ministrijas (KM) Latvijas bibliotēku padome pēc KM Bibliotēku akreditācijas komisijas ieteikuma. Jāatzīmē, ka Latvijā ir vairāk nekā 1000 bibliotēku, bet šobrīd tikai sešas ir ieguvušas augstāko – valsts nozīmes – statusu.

Kā norāda RSU bibliotēkas direktore Ināra Aploka, “tas nav tikai statuss, jo līdz ar to ir arī pienākumi, piemēram, RSU bibliotēkai jābūt atvērtai ikvienam lietotājam valstī un jāsniedz pakalpojumi visiem interesentiem”.

RSU bibliotēka kopš 2009. gada arī veic valsts galvenās medicīnas bibliotēkas funkcijas. Bibliotēka apkalpo Latvijas veselības aprūpes speciālistus. Papildus to dara bibliotēkas filiāle – Informācijas centrs Latvijas veselības aprūpes speciālistiem.

KM Bibliotēku akreditācijas komisiju veido vadošie Latvijas bibliotēku speciālisti, t. sk. speciālisti no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) u. c. Pirms akreditācijas tika sagatavota apjomīga dokumentu pakete ar RSU bibliotēkas pašvērtējumu pēc daudziem un dažādiem kritērijiem, piemēram, krājuma raksturojums, bibliotēkas informācijas sistēma, starptautiskā sadarbība, dalība projektos, sadarbība ar pētniekiem un zinātniskās pētniecības darba raksturojums, datubāzes, bibliotēkas pakalpojumu attīstības prognoze, tehnoloģiskais nodrošinājums u. c.

Akreditācijas komisijas pārstāvji apmeklēja RSU bibliotēku klātienē, savukārt attālināti notika saruna ar RSU vadību. Komisijas locekļi vadībai izteica gandarījumu par RSU bibliotēkā paveikto, un komisijas locekle, LNB direktora vietniece Anita Goldberga minēja, ka

“Latvijas augstskolu bibliotēkām daudz vajadzētu mācīties no RSU bibliotēkas”.