Pārlekt uz galveno saturu
Bibliotēka
Grāmatas
Studentiem

RSU bibliotēkas Informācijas centrā (Dzirciema ielā 16) no 1. septembra apskatāma Eiženijas Annas Freimanes foto izstādē Kustība mūzikā, kurā aplūkojamas slavenu Latvijas un starptautiskā mēroga baleta mākslinieku fotogrāfijas.

fotoizstade-kustiba-muzika-322x414.jpgIzstādē izvietotas fotogrāfijas, kurās redzamas tādas baleta zvaigznes kā M. Pļisecka, M. Barišņikovs, K. Holders, I. Ābele, L. Beiris, I. Dumpe, Z. Errs, E. Leimane, A. Leimanis un citi.

Eiženija Anna Freimane foto jomā sāka specializēties Operas un baleta teātrī, fotografējot izrādes. Vēlāk ilgus gadus strādājusi par teātru fotogrāfi un ir daudzu aktieru, kultūras darbinieku, operas un baleta zvaigžņu portretu autore.

"E. Freimanes darbos saista profesionālā precizitāte un daudzveidīgās baleta mākslas emocionālā izpratne, tās atainojums fotogrāfijā – kompozicionāli sakārtots, melnbalto toņu niansēs bagātīgs, tehniski rūpīgi nostrādāts. Māksliniecei ir savs individuālais rokraksts, un tas nav sajaucams ne ar kādu citu Latvijā," – Arvīds Bomiks, muzikologs (laikrakstam Latvietis).

E. A. Freimanes fotogrāfijas izmantotas radošu personību izstādēs, grāmatās, teātru programmās, almanahos, bukletos, laikrakstos, žurnālos, kalendāros, enciklopēdijās.

Kopš 1995. gada E. A. Freimane kā fotokluba Rīga mākslinieciskā vadītāja sāka organizēt fotogrāfu izstādes Latvijā, kā arī ārpus Latvijas robežām.

Viņa piedalījusies gan kā žūrijas locekle, gan kā autore daudzās grupu izstādēs Latvijā un ārpus tās, kā arī rīkojusi savu darbu personālizstādes, galvenokārt eksponējot fotogrāfijas, kurās attēloti teātra un baleta mākslinieki.

Piedaloties starptautiskajās izstādēs, saņemtas vairākas godalgas, piemēram, 2011. gadā FIAP (Starptautiskā Fotomākslas federācija) rīkotajā virtuālajā izstādē Deja FIAP Zelta un Fotosalona Zelta medaļa, kā arī žūrijas diploms.

2006. gadā saņemta Mārtiņa Buclera prēmija, 2012. gadā piešķirts AFIAP (artiste foto māksliniece) tituls. Par nopelniem Latvijas labā 2015. gadā piešķirts Atzinības krusts.