Attīstība

Ieguldot 3,24 miljonus eiro pašu pelnīto līdzekļu, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) 2019. gadā plāno sākt būvniecības darbus multifunkcionālam studiju centram Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS). Šīs investīcijas būs jauns solis RSU attīstībā, kas sniegs ieguvumus ne vien topošajiem un esošajiem ārstiem, bet arī pacientiem. Šāda centra būvniecība kādā no Latvijas slimnīcām notiks pirmo reizi RSU vēsturē.

Kā norāda RSU rektors profesors Aigars Pētersons, četru stāvu ēkā ar trīs virszemes un vienu pazemes stāvu (kopējā platība 1208 m2) plānots izvietot auditorijas, kā arī telpas simulāciju tehnoloģijām – gan to lietošanai studentu apmācībai, gan kopšanai un uzglabāšanai. Būvniecību plānots sākt 2019. gadā un pabeigt 32 mēnešu laikā pēc darbu uzsākšanas, proti, 2022. gadā.

“Topošo mediķu sagatavošanā moderns, simulāciju tehnoloģijās bāzēts studiju process vairs nav izņēmums, bet gan pašsaprotama nepieciešamība, jo nodrošina studentam un pacientam drošu vidi. Rīgas Stradiņa universitāte kā Latvijas medicīnas izglītības flagmane un Baltijas mēroga līdere ārvalstu studentu piesaistē šo izvirzījusi kā savu prioritāti,” uzsver RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

“Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas prioritārie mērķi ir pacientu drošības stiprināšana, izcilu klīnisko rezultātu veicināšana un pozitīvas pacientu pieredzes veidošana. Jaunais multifunkcionālais studiju centrs būs ieguvums ne tikai studējošajiem, bet arī Bērnu slimnīcas personālam. Iespēja simulācijās praktizēt jaunas ārstniecības tehnoloģijas un metodes pilnveidos personāla prasmes, ļaujot sasniegt Bērnu slimnīcas stratēģijā izvirzītos mērķus,” komentē BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Aizvadīto gadu laikā RSU ir mērķtiecīgi investējusi, attīstot studiju centrus Latvijas ārstniecības iestādēs, piemēram, 2017. gadā atklātajā centrā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ieguldīti 943 tūkstoši eiro, kā rezultātā tika modernizētas un pielāgotas mūsdienu prasībām telpas vairāk nekā 1000 m2 platībā. Sadarbība izvērsta arī ar Latvijas reģionālajām slimnīcām, veicinot topošo ārstu un māsu pilnvērtīgāku sagatavošanu un piesaisti ārpus Rīgas, piemēram, Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kā arī Liepājas reģionālajā slimnīcā un Vidzemes slimnīcā. Tomēr studiju centrs BKUS ir pirmais šāda veida centrs RSU vēsturē, kas kādā no universitātes klīnikām tiek būvēts no jauna.