Starptautiskā sadarbība
Konferences, semināri

27. un 28. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskais pulciņš apmeklēs Viļņas Universitātes slimnīcu, kur notiks tradicionālā Baltijas pulciņu kopsēde.

Izbraukuma sēdē piedalīsies četru Baltijas universitāšu pārstāvji no Tartu Universitātes, Viļņas Universitātes, Lietuvas Veselības zinātņu universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes. Konferencē piedalīsies 34 studenti ar interesi ginekoloģijā un dzemdniecībā, tostarp arī mācībspēki no RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras. Mūsu universitāti ar sagatavotiem ziņojumiem un klīniskā gadījuma aprakstu pārstāvēs četras Medicīnas fakultātes sestā kursa studentes Anita Ungure, Zane Ozolniece, Violeta Bule un Karina Ozola. Šogad konferences tematika vērsta uz valsts organizētajām profilaktiskajām sieviešu pārbaudēm, neauglības un IVF jautājumiem, ietverot programmas rezultātus un apskatot nākotnes perspektīvas un sasniedzamos mērķus.

RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņa vadītāja Krista Krūmiņa uzsver: "Lai gan atrodamies vienā reģionā, dažādos ar veselības aprūpi saistītos jautājumos ir novērojamas būtiskas atšķirības, tāpēc šādas tikšanās allaž veicina aktīvu diskusiju un vērtīgu savstarpējo pieredzes apmaiņu. Kopsēdes sniedz lielisku iespēju iepazīties ar esošajiem un topošajiem kolēģiem Baltijas valstīs, kas savukārt veicina plašākas sadarbības iespējas studentu zinātniskās darbības realizēšanai un turpmākas sadarbības nostiprināšanai."

Baltijas valstu ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātnisko pulciņu apvienoto sēžu pirmsākumi meklējami 2015. gada pavasarī, kad pēc Rīgas Stradiņa universitātes un Lietuvas Veselības zinātņu universitātes iniciatīvas šāds pasākums tika organizēts Kauņā. 2016. gadā pasākuma organizēšanu uzņēmās Rīgas Stradiņa universitātes pulciņš – togad konferenci apmeklēja aptuveni 80 studentu no Kauņas, Tartu un Rīgas. Pagājušajā gadā šā pasākuma organizēšana tika uzticēta Tartu Universitātes pulciņam un pirmo reizi tikšanās noritēja divu dienu garumā.

Ikgadējās savstarpējās tikšanās jau ir guvušas rezultātus: veiksmīgas komunikācijas rezultātā tiek īstenoti vairāki zinātniskie pētījumi. Esam pārliecināti, ka šī sadarbība tiks attīstīta arī nākotnē.

Nākamā apvienotā Baltijas valstu ginekoloģijas un dzemdniecības studentu konference notiks Rīgā 2019. gadā.

Krista Krūmiņa,
RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskā pulciņa vārdā