Attīstība
Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) būs Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Sadarbības centrs profesionālajā veselības aprūpes izglītībā arī turpmākos četrus gadus.

who_logo.png

Tā funkcijas veic RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte, savukārt PVO Sadarbības centru vada profesore Inga Millere un docents Toms Pulmanis.

PVO Sadarbības centrs piedāvā RSU docētāju zināšanas un pieredzi starptautiskā mērogā, kā arī attīsta pētniecību, iesaistoties dažādos PVO tīkla projektos 53 valstīs. Centrs arī palīdz pilnveidot studiju programmas citviet pasaulē atbilstīgi PVO rekomendācijām.

Sadarbības centrs pēc PVO pieprasījuma sniedz tehnisko atbalstu profesionālās veselības aprūpes izglītības un apmācības transformēšanā, veic izpēti un rada pierādījumus profesionālajā veselības aprūpes izglītībā, kā arī veicina sabiedrības izpratni par PVO darbību, tās politiku, dokumentiem un izplata attiecīga satura informatīvos materiālus.

Doma par PVO Sadarbības centra izveidi radās, piedaloties pasākumos, kas bija saistīti ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā 2015. gadā. Dalība pasākumos pavēra iespējas RSU tālākai starptautiskajai virzībai un integrācijai globālajā vidē. Pakāpeniski un mērķtiecīgi strādājot, lai sasniegtu atbilstību augstajām PVO kritērijos noteiktajām prasībām, 2018. gada rudenī RSU kļuva par PVO Sadarbības centru.

Kopumā pasaulē ir vairāk nekā 800 PVO sadarbības centru vairāk nekā 80 valstīs. 34 Eiropas valstīs ir 290 sadarbības centru. Eiropā visvairāk tādu ir Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā un Šveicē. RSU izveidotais PVO sadarbības centrs līdzdarbojas starptautiskās programmās 53 reģiona valstīs, un tas ir otrais PVO centrs Latvijā.