Starptautiskā sadarbība
Ziņas

Lai pateiktos par līdzšinējo ciešo kopdarbu, kā arī pārrunātu iespējamo sadarbību nākotnē, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 16. februārī darba vizītē bija ieradušās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāves: Eiropas Reģionālā biroja Veselības aprūpes sistēmu un sabiedrības veselības nodaļas Veselības aprūpes cilvēkresursu programmu vadītāja Gaļina Perfiļeva (Galina Perfilieva) un Latvijas pārstāvniecības vadītāja Aiga Rūrāne.

PVO-parstavju-tiksanas-rsu03-lead.jpg

Tikšanās laikā ar RSU mācību prorektori prof. Tatjanu Koķi un RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes (SVSLF) dekāni prof. Ingu Milleri, kā arī citiem fakultātes pārstāvjiem tika pārrunāta līdzšinējā sadarbība, kas aizsākās 2015. gadā, kad Latvija bija prezidējošā ES Padomes valsts, kā arī par potenciālo PVO sadarbības centra izveidi RSU. Vizītes ietvaros PVO pārstāves iepazinās ar RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centraplašajām iespējām speciālistu apmācībā un mūsdienīgo bibliotēku, īpašu uzmanību pievēršot RSU bibliotēkas nodaļai, kura ir arī PVO Depozitārija bibliotēka Latvijā.

PVO-parstavju-tiksanas-rsu04-lead.jpg

No kreisās: prof. Inga Millere, Gaļina Perfiļeva, prof. Tatjana Koķe un Aiga Rūrāne.

Kā minēts, sadarbība ar PVO aizsākās Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā, kad SVSLF (toreiz vēl Māszinību fakultāte) sadarbībā ar Veselības ministriju organizēja vairākus pasākumus par veselības aprūpi un māszinībām. Turpinot iesākto sadarbību, SVSLF iesaistījās arī citos PVO organizētajos pasākumos, piemēram, PVO apakšreģionālā (Vidusāzijas un Kazahstānas) diskusijā par augstāko izglītību māszinībās, kas risinājās Astanā un citviet.