Preses relīzes

Par godu aizvadītajiem Latvijas 105. jubilejas svētkiem Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) darbiniekiem – veselības studiju prorektoram Guntim Baham, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktora p. i. Andretai Slavinskai un militārās medicīnas studiju kursa vadītājam Vladimiram Voicehovskim – piešķirti Aizsardzības ministrijas Goda raksti. Augstais ministrijas novērtējums ir pateicība par RSU ieguldījumu militārās medicīnas studiju ieviešanā medicīnas studentiem.

Nozīmīgo apbalvojumu RSU amatpersonas saņēmušas par ieguldījumu Militārās medicīnas pamatkursa realizācijas uzsākšanā Rīgas Stradiņa universitātē studējošajiem, vēsta Aizsardzības ministrijas pārstāvji. Šis ir pirmais militārās medicīnas kurss atjaunotās Latvijas augstākās izglītības vēsturē, un RSU ir pirmā universitāte Baltijas valstīs, kas integrē šādu saturu izglītības programmā. Militārās medicīnas studiju kurss tapis sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Aizsardzības ministrijas 2023. gada 21. novembra izrakstā no pavēles Nr. 29 teikts, ka Goda raksti piešķirti, lai izteiktu atzinību Aizsardzības ministrijas un tās padotības iestāžu darbiniekiem, ierēdņiem, Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, zemessargiem un sabiedrības pārstāvjiem par profesionāli, godprātīgi un atbildīgi veiktu darbu un par sniegto atbalstu, sadarbību un ieguldījumu Latvijas valsts aizsardzības stiprināšanā, kā arī atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu.

2020. gadā apstiprinātā Valsts aizsardzības koncepcija paredz, ka RSU kopā ar Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem veido valsts militārās medicīnas padomi. Koncepcijā noteikts, ka katram Latvijas mediķim ir jāzina militārās medicīnas algoritmi un jābūt gataviem sadarboties ar militārajiem mediķiem. Attīstot militārās medicīnas virzienu, šajā akadēmiskajā gadā studiju kurss būs obligāts visiem 4. studiju gada medicīnas studentiem, bet jau 2024./2025. akad. gadā kurss Militārās medicīnas pamati tiks integrēts arī citās veselības aprūpes studiju virziena programmās, piemēram, māszinību, fizioterapijas u. c. Plānots, ka tiks piedāvāta arī profesionālās pilnveides programma ārstiem.

Papildu informācijai