Preses relīzes

No 16. līdz 21. jūnijam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā Dzirciema ielā 16 notiks astoņi izlaidumi, kuros diplomus saņems 998 absolventi, tostarp 72 ārvalstu studenti – jaunie ārsti un zobārsti. RSU absolventu vidū būs 324 sociālo zinātņu speciālisti, kā arī 674 ārsti, zobārsti un veselības aprūpes speciālisti. Savukārt Liepājas Olimpiskajā centrā 21. jūnijā notiks RSU Liepājas filiāles izlaidums, kuru absolvēs 62 veselības aprūpes speciālisti.

Pirmais izlaidums šogad būs RSU Komunikācijas fakultātes bakalaura studiju programmai Fotogrāfija, kas sagatavo fotogrāfijas komunikācijas ekspertus. RSU pašlaik ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā šāda virziena studijas. Arī RSU maģistrantūras programmai Rehabilitācija un RSU Liepājas filiāles studiju programmai Ārstnieciskā masāža šogad būs pirmais izlaidums.

Piektdien, 16. jūnijā, plkst. 12.00 izlaidums būs 185 Medicīnas fakultātes absolventiem, savukārt plkst. 15.00 RSU diplomus saņems 65 Zobārstniecības fakultātes un 72 ārvalstu studenti.

Pirmdien, 19. jūnijā, plkst. 12.00 RSU diplomu saņems 105 Rehabilitācijas fakultātes, 27 Farmācijas fakultātes studenti un 10 Medicīnas fakultātes maģistra studiju programmas Veselības vadība absolventi, bet plkst. 15.00 Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes 210 studenti.

Otrdien, 20. jūnijā, plkst. 11.00 plānots Eiropas studiju fakultātes izlaidums ar 90 absolventiem un plkst. 14.00 Komunikācijas fakultātes izlaidums ar 104 absolventiem.

Trešdien, 21. jūnijā, plkst. 12.00 Juridiskās fakultātes 130 absolventi saņems RSU diplomu.

21. jūnijā izlaidums notiks arī RSU Liepājas filiālē, kas ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Kurzemē, kur var apgūt medicīnisko izglītību. Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē plkst. 12.00 62 studenti saņems diplomu par studiju programmas Ārstniecība, Ārstnieciskā masāža, Māszinības vai Vecmāte absolvēšanu. Šā gada absolventu skaits RSU Liepājas filiālē ir lielāks nekā pērn, nemainīgi populāra ir 1. līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programma Māszinības un profesionālā bakalaura studiju programma Māszinības, kuras šogad absolvēs 31 studente.

Uzņemšana nākamajam 2017./2018. akadēmiskajam gadam ir sākusies ar elektronisko pieteikšanos 1. jūnijā, piedāvājot studēt 66 studiju programmās, tostarp vairākās jaunās bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās. RSU apjomīgākais studiju virziens Veselības aprūpe, kurā tiek īstenotas 30 studiju programmas medicīnas, farmācijas, sabiedrības veselības, rehabilitācijas un zobārstniecības jomā, nupat saņēmis akreditāciju līdz 2023. gadam, sniedzot esošajiem un topošajiem studentiem drošības un stabilitātes garantu par RSU diploma atzīšanu gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

Papildu informācijai: