Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Labklājības un sociālā darba katedras asoc. prof. L. Vilka un asist. p. i. M.Smirnova no 6. līdz 11. oktobrim atradās Hradeckrālovas (Hradec Králové) Universitātē Čehijā, kur piedalījās starptautiskā darba grupā projekta Development and support of the multidisciplinary research team at the University of Hradec Kralove concerned with contemporary family ietvaros un XI Hradec Days of Social Work. Darba grupā M. Smirnova un L. Vilka prezentēja Latvijas veikumu projektā.

Vienlaikus notika arī starptautiskā zinātniskā konferencē.

Projekts Development and support of the multidisciplinary research team at the University of Hradec Kralove concerned with contemporary family tika sākts 2012. gadā un noslēgsies 2015. gada maijā. Tajā piedalās Čehijas, Slovākijas, Vācijas, Latvijas un Lietuvas universitātes. Galvenās projekta aktivitātes:

• zinātnisko pētījumu attīstība par mūsdienu ģimeni;
  • profesionāļu komandas stabilizēšana un attīstība;
  • pētnieku apmācība;
  • starptautiskās sadarbības attīstība.

Galvenās projekta tēmas: mūsdienu ģimenes dzīvesveids, ģimene kā pamats bērna morāles un pilsoniskās attieksmes formētāja, starppaudžu attiecības ģimenē. Projektā katrai dalībvalstij paredzēts realizēt mūsdienu ģimenes pētniecību. Rīgas Stradiņa universitātes Labklājības un sociālā darba katedra projekta ietvaros veic pētījumu par ģimeņu dzīve kvalitātes jautājumiem.

Šajā vasarā Labklājības un sociālā darba katedras mācībspēki sadarbībā ar bibliotēkām Latvijas novados veica apjomīgu pētījumu par mūsdienu ģimeņu dzīvi Latvijas pilsētās un laukos. Tika iegūti dati par 500 Latvijas ģimenēm. Pašlaik notiek iegūto datu apstrādāšana.

Dažādās valstīs iegūtie dati tiks aprakstīti, salīdzināti un interpretēti. Pētījuma rezultāti būs pieejami visās dalībvalstīs un noderēs kā vērtīgs informācijas avots par ģimeņu pašreizējo situāciju Austrumeiropas valstīs.