Pārlekt uz galveno saturu
Par mums medijos

Sākot no 12. aprīļa, katru ceturtdienu, pulksten 19.30, Latvijas Televīzijas 1. kanālā ir skatāms jauns un aizraujošs raidījums par zinātni Izziņas impulss. Vairākos raidījumos piedalīsies arī RSU docētāji.

Lai arī zinātne var likties kas tāls un sarežģīts, patiesībā tā ir aizraujošs stāsts par mums pašiem. Raidījums Izziņas impulss 10 sērijās izgaismos zinātni no visdažādākajām pusēm,  gan dodoties uz vietām, kur tālu no civilizācijas notiek noslēpumaini eksperimenti un mūžīgajā sasalumā meklējamas senu laikmetu liecības, gan tepat tuvumā palūkojoties uz lietām, kas ietekmē mūsu ikdienu. Raidījumu veido pazīstamā Latvijas Radio raidījuma Zināmais nezināmajā žurnāliste Sandra Kropa.

Kosmoss ir saskatāms ne tikai ar teleskopu, bet arī mikroskopu! Mūsu asinīs ir ķīmiskie elementi, kas radušies zvaigznēs un to atomiem ir īpašs stāsts. Kā ieraudzīt mūsos šos kosmosa vēstnešus, kāda ir to loma un kā mūsos dzīvo šūnas – mūsu dzīvības mehānisma pamatķieģelīši? Izziņas impulss 1. sērijā var izzināt, no kā sastāv cilvēks – kā izskatās šūnas, un kā tās mūsos dzīvo. Raidījuma 1. sērijā piedalās RSU docētāji – prof. Māra Pilmane, pētniece Inese Čakstiņa un Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete. 

Raidījuma 1. sērija skatāms, klikšķinot šeit.

Raidījuma sērijas ir skatāmas tā mājaslapā www.izzinasimpulss.lv.