Atzinība
Pētniecība
Ziņas

13. jūnijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika svinīgā LZA un akciju sabiedrības Latvijas Gāze balvu pasniegšanas ceremonija. Šogad balvas saņēma seši zinātnieki, viņu vidū arī RSU mācībspēki un pētnieki.

LZA un Latvijas Gāzes balva par sasniegumiem dzīvu donoru ziedoto nieru transplantācijā tika pasniegta Rīgas Stradiņa universitātes Transplantoloģijas laboratorijas vadošajai speciālistei Ievai Ziediņai.

Jaunā zinātnieka balva piešķirta RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras asistentam, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārstam kardiologam Andrim Skridem par ieguldījumu plaušu hipertensijas jomas pētniecībā un attīstībā Latvijā.

Līgums par balvas piešķiršanu ar a/s Latvijas Gāze tika parakstīts 2002. gada 7. maijā, un jau 2002. gada 19. jūnijā tika pasniegtas pirmās balvas. Balvas nodibināšanas mērķis bija veicināt Latvijas zinātnes un moderno tehnoloģiju attīstību gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs un novērtēt Latvijas zinātnieku, praktiķu un topošo zinātnieku (doktorantu) devumu šajos procesos, kā arī īpaši veicināt un atbalstīt medicīnas zinātņu jomā sirds ķirurģiju un kardioloģiju. Kopš 2009. gada balvas piešķir arī par sasniegumiem orgānu transplantācijā. Balvu līdz šim saņēmuši 35 zinātnieki.