Doktorantiem

RSU Ģimenes medicīnas katedras, Māszinību un dzemdību aprūpes katedras un Pediatrijas katedras mācībspēki un doktoranti interaktīvā seminārā Antverpenes Universitātes profesoru vadībā papildina zināšanas par kvalitatīvās pētniecības metodēm medicīnā.

seminars_kvalit_petn_metodes_medicina_rsu.jpg

No 28. līdz 30. jūnijam 24 RSU esošajiem un topošajiem docētājiem un doktorantiem no RSU Ģimenes medicīnas katedras, Māszinību un dzemdību aprūpes katedras un Pediatrijas katedras bija iespēja papildināt zināšanas par kvalitatīvās pētniecības metodēm.

Semināru vadīja ģimenes ārste Lieve Peremans, profesore Antverpenes Universitātes Primārās un starpnozaru aprūpes katedrā un Māsu un vecmāšu katedrā un ģimenes ārsts Paul Van Royen, kurš ir arī Antverpenes Universitātes profesors un Medicīnas fakultātes dekāns.

Semināru rīkoja RSU Medicīnas fakultātes Ģimenes medicīnas katedra sadarbībā ar Antverpenes Universitātes Medicīnas fakultātes profesoriem, kā arī RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedru. Semināru atbalstīja RSU Pedagoģiskās izaugsmes centrs. Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija nodrošināja iespēju semināra dalībniekiem tikties neformālā gaisotnē kopīgās vakariņās un pārrunāt tālāko sadarbību gan starp RSU katedrām, gan starp RSU un Antverpenes Universitāti.

Seminārā interaktīvā veidā dalībnieki iepazinās ar dažādām kvalitatīvās pētniecības metodēm, paradigmām, datu vākšanas un analizēšanas iespējām. Īpaši vērtīgas bija praktiskās nodarbības, kurās tika sagatavoti jaunu pētījumu projektu uzmetumi, "izspēlētas" individuālas intervijas un diskusijas fokusgrupās. Dalībnieki vairākās darba grupās veica pētījumu datu kodēšanu un analizēja jau esošās publikācijas.

Nozīmīgs šī pasākuma ieguvums ir  semināra vadītāju gatavība turpināt sadarbību gan pētniecības jomā ar RSU Ģimenes medicīnas katedras un Māszinību un dzemdību aprūpes katedras doktorantiem un pasniedzējiem, gan RSU darbinieku pētniecības kapacitātes stiprināšanā kopā ar RSU Pedagoģiskās izaugsmes centru.

Semināra prezentāciju materiāli interesentiem pieejami RSU MF Ģimenes medicīnas katedrā.