Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Tiesības

Sadarbojoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskajai fakultātei un žurnālam Jurista Vārds, ir sagatavots un izdots tematiskais izdevums Sociālās un finanšu drošības tiesību aspekti. Pirmo reizi visi tematiskā numura autori ir RSU Juridiskās fakultātes docētāji, kuri publikācijās analizē plašu tiesību nozaru spektru.

jurista_vards_19072022.jpg

Profesors Uldis Ķinis publikācijā Neakadēmiski par starptautiskajiem kara noziegumiem analizē tādas jaunas starptautiskas tiesu institūcijas izveidi, kura izmeklētu un iztiesātu Ukrainā pastrādātos kara noziegumus un noziegumu pret cilvēci.

Juridiskās fakultātes dekāns Jānis Grasis rakstā Miera un drošības starptautiski tiesiskie aspekti pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā secina, ka pašlaik pasaulē nepastāv labi funkcionējoša starptautiskās pārvaldības organizācija un ir nepieciešama valstu politiskā griba, kas ļautu izslēgt Krievijas Federāciju vismaz no ANO Drošības padomes vai veikt statūtu izmaiņas.

Docētājas Kitija Bite un Lidija Rozentāle publikācijā Administratīvais process iestādē akadēmiskās šķīrējtiesas kontekstā uzsver, ka akadēmiskās šķīrējtiesas darbs ļauj pārvērtēt gan iestādes pieņemtos lēmumus, gan faktisko rīcību un atrisina problēmas, paverot iespēju nevērsties tiesā, vienlaicīgi neizslēdzot personas tiesības savas intereses aizstāvēt tiesas ceļā.

Docentes Inga Kudeikina un Karina Palkova rakstā Nepilngadīgs pacients estētiskās medicīnas krustugunīs skaidro, ka estētiskajai medicīnai piemīt gan ārstniecības, gan pakalpojuma iezīmes. Estētiskās medicīnas faktiskais un tiesiskais statuss ir nenoteikts, tas negatīvi ietekmē to personu tiesības, kas vēlas vai saņem estētiskās medicīnas pakalpojumus.

Asociētais profesors Aldis Lieljuksis publikācijā Operatīvās darbības jautājumi vērš uzmanību uz to, ka pašreizējais tiesiskais regulējums neparedz speciālo radiolīdzekļu izmantošanu operatīvās darbības pasākumu un policijas operāciju īstenošanā un tas būtu steidzami novēršams.

Asociētā profesora p. i. Jānis Baumanis rakstā Ieskats noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas kvalifikācijas jautājumos sniedz ieskatu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas kvalifikācijas jautājumos.

Profesors Andrejs Vilks un docents Valdis Voins rakstā Jaunās tehnoloģijas kriminālo aktivitāšu kontekstā norāda, ka kriminālie grupējumi visplašākās iespējas inovatīvām pieejām savu noziedzīgu nodarījumu veidošanā, plānošanā un īstenošanā gūst no interneta resursiem.