Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Stipendijas

Latvijas Medicīnas fonda (LMF) Zariņu studiju ceļojuma stipendiju rezidentiem un jaunajiem ārstiem 2020. gadā 5000 USD apmērā saņems trīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārstāvji – Latvijas jaunie ārsti: 

  • RSU Ortopēdijas katedras docētājs, traumatologs ortopēds Igors Terjajevs, lai papildinātu zināšanas par kaulu un locītavu infekcijām Oksfordas Universitātē Lielbritānijā;
  • RSU rezidents neiroloģijā Jānis Vētra, lai papildināt zināšanas Karlo Bestas Neiroloģijas institūtā Milānā;
  • RSU rezidents rehabilitoloģijā Matīss Mežals apmācībai diagnostiskajā ultrasonogrāfijā un invazīvajā rehabilitācijā Taivānas Rehabilitācijas centrā. 

Kopējais LMF atbalsts stipendiātiem šajā gadā ir 23 000 USD. COVID pandēmija ir būtiski mainījusi iespēju apmeklēt stažēšanās valstis, tāpēc stipendiju izlietojums būs iespējams gan 2020., gan 2021. gadā, bet stipendijas stipendiāti saņems tikai tad, kad būs iespēja tās izmantot. 

2021. gadā būs iespēja pieteikties gan Zariņu studiju ceļojuma stipendijai jaunajiem ārstiem un rezidentiem, gan, cerams, arī Rietumu latviešu studentiem LMF Studentu stipendijai, lai gūtu praktisku pieredzi Latvijā P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vai kādā citā ārstniecības iestādē, un papildinātu zināšanas un praktiskās iemaņas medicīnā. Stipendija ir 2500 USD.

Par Latvijas Medicīnas fondu (LMF)

Fonds ir dibināts 1990. gadā ASV kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Tas vēsturiski ir saistīts ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību. LMF valdes priekšsēdētājs ir Valdis Zatlers. Valdē ir Bertrams Zariņš, Kristaps Zariņš, Justs Karlsons, Aleksandrs Kalniņš, Jānis Tupesis un fonda atbalstītāja Normana Naita dēli – Skots un Roberts Naits.

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas fondu

Papildu informācija par stipendijām Latviešu ārstu un zobārstu apvienības mājaslapā