Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar psihologu profesionālajām organizācijām un psihologu sagatavošanā iesaistītajām augstskolām jau sesto gadu aktīvi piedalās Latvijas Psiholoģijas dienās, sniedzot nozares speciālistiem, psiholoģijas studentiem un citiem interesentiem zināšanas par jaunākajiem pētījumiem Latvijā un pasaulē un palīdzot pilnveidot profesionālajā darbībā nepieciešamo kompetenci.

Psiholoģijas dienās 2018, kas norisināsies oktobrī, RSU piedāvās vairākus pasākumus.

• Atklātā lekcija Galvas smadzeņu attīstība un novecošanās jeb Kas sekmē kognitīvo funkciju saglabāšanos senioriem notiks 5. oktobrī plkst. 13.00 – 15.00 Dzirciema ielā 16, K korpusa 201. telpā. To vadīs Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras asistente (Mg. psych.) Kristīne Šneidere.
  • Atklātā lekcija Ieskats darba veselības psiholoģijā jeb Kas ir veselību veicinoša darba vide notiks 6. oktobrī plkst. 13.00 – 15.30 Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26A, 218. telpā. To vadīs Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docente (Dr. psych.) Jeļena Koļesņikova.
  • Vieslekcija Aktualitātes neirozinātnē notiks 9. oktobrī plkst. 9.00 – 15.00 Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26A, 146. telpā. To vadīs Dr. psych. Olga Strižicka (Krievija).
  • Vieslekcija Elektroencefalogrammas pielietojums psiholoģijas pētījumos notiks 12. oktobrī plkst. 18.00 – 20.10 Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26A, 408. telpā. To vadīs Dr. biol. Jeļena Nikolajeva (Krievija).

Lekcijās tiks sniegts ieskats jaunākajos psiholoģijas pētījumos un apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijās. Visas lekcijas ir domātas psihologiem, psiholoģijas studentiem un visiem interesentiem.

• Grāmatas Grupu psiholoģiskā konsultēšana un psihoterapija (Sudraba V. un Mārtinsone K. (2018), Rīga: RSU) atvēršanas svētki un meistarklase Metodes veiksmīgam grupas darbam notiks 16. oktobrī plkst. 16.00 Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26A, 146. telpā.

Grāmatā ir raksturotas konsultatīvās un terapeitiskās grupas, kas tiek veidotas dažādās vidēs un ar atšķirīgiem mērķiem. Tajā, balstoties uz aktuālāko informāciju, aplūkoti būtiskākie grupu veidošanas, attīstības, dinamikas un procesa jautājumi. Grāmata būs noderīga dažādu jomu profesionāļiem un topošajiem speciālistiem, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar grupu vadīšanu. Meistarklasē dalībnieki varēs izmēģināt konkrētas darba metodes.

Psiholoģijas dienu ietvaros 13. oktobrī plkst. 9.30 Konventa sētas Kampenhauzena zālē pirms Latvijas Psihologu biedrības kopsapulces tiks prezentēta grāmata Psihologu profesionālā darbība Latvijā. Psihologu likuma komentāri (K. Mārtinsone (autoru kolektīva vadītāja), 2018. Rīga: Tiesu namu aģentūra), kuru kopdarbā ir veidojuši vairāku augstskolu, tostarp RSU, psiholoģijas un juridisko zinātņu docētāji, profesionālo asociāciju pārstāvji, kā arī valsts pārvaldē strādājošie. Šis darbs ir vērtējams kā nozīmīgs ieguldījums psihologu profesijas attīstībā. Psihologu likuma komentāri sekmēs kvalitatīvus un drošus psihologu profesionālās darbības pakalpojumus un sekmēs sabiedrības izpratni par psihologa profesionālo darbību.