Doktorantiem
Pētniecība
Doktorantūras skola

8. janvārī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tika atklāta Doktorantūras skola – platforma topošajiem un esošajiem doktorantiem, doktora grāda pretendentiem, pētniekiem un docētājiem. Doktorantūras skolas mērķis ir nodrošināt operatīvu informācijas apriti, kvalitatīvu doktorantūras pieredzi un profesionālo kompetenču attīstību starpdisciplinārā vidē.

“Pētniecība ir un būs mūsu attīstības prioritāte, tādēļ Doktorantūras skolas atklāšanu varam uzskatīt par jauna izrāviena sākumu, kas nodrošinās papildus jaudu un iespējas jaunajiem zinātniekiem,” uzskata RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Doktorantūras skolas nozīmīgāko darbības virzienu vidū ir palīdzība pētījumu plānošanā, dizainā, datu apstrādē, to interpretācijā un projektu sagatavošanā. Doktorantūras skola darbosies kā vienas pieturas aģentūra, kurā doktoranti un citi pētnieki operatīvi un kompetenti varēs saņemt nepieciešamo informāciju un konsultācijas pētījumu kvalitatīvai izstrādei.

“Skola sniegs doktorantiem zināšanas, kā arī bagātinās un atvieglos pētījuma izstrādi, jo tās ietvaros gan individuāliem pētniekiem, gan grupām notiks konsultācijas, dažādi kompetenču attīstības semināri, kā arī doktorantu un pētnieku tīklošanās pasākumi. Turklāt nozīmīgu palīdzību datu meklēšanā, vēlākā apstrādē un projektu sagatavošanā sniegs vienas pieturas aģentūra,” uzsver RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa.

Tūlīt pēc atklāšanas svinīgās daļas notika pirmais seminārs, kurā pētniecības programmas Apvārsnis 2020 Nacionālā kontaktpunkta eksperte Laura Bužinska iepazīstināja ar šīs programmas piedāvātajām iespējām un šogad plānotajiem tīklošanās pasākumiem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Nākamais Doktorantūras skolas rīkotais pasākums būs bioinformātiķes Baibas Vilnes vadītais semināru cikls bioinformātikā, kas aizsāksies 24. janvārī. B. Vilne 13 gadus studējusi un krājusi pieredzi Vācijā, bet pašlaik ir RSU Bioinformātikas pētniecības grupas projekta vadītāja un vadošā pētniece. Savukārt 13. februārī ar vieslekciju uzstāsies nefroloģe Kristīne Oleinika, kas doktora grādu ir ieguvusi Londonas Universitātes koledžā (University College of London). Viņa dalīsies pieredzē par doktora disertācijas rakstīšanu un publicēšanās stratēģiju. Plašāka informācija par Doktorantūras skolu un tās pasākumiem publicēta tās mājaslapā.