Atzinība
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Vasaras beigās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) darbinieki un studenti izvirzīja kandidātus RSU Gada balvai deviņās nominācijās. Pēc tam par tiem 42 pretendentiem, kuri bija izvirzīti nominācijai Gada administrācijas darbinieks, ikviens varēja balsot, bet uzvarētāju, izvēloties vienu no trim balsojuma līderiem, noteica RSU vadība. RSU Gada balvu šajā nominācijā galu galā saņēma Dokumentu pārvaldības un arhīva daļas galvenā lietvede Inguna Grebstele (attēlā), kura RSU strādā kopš 2010. gada.

inguna_grebstele00.jpg

Ingunas darbs pamatā saistīts ar atbalsta sniegšanu RSU darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos – ikdienā viņa reģistrē dokumentus, nodrošina dokumentu elektronisko apriti un tās efektivitātes uzlabošanu RSU dokumentu vadības sistēmā. “Manos pienākumos ietilpst arī dokumentu vadības sistēmas funkciju administrēšana, darbinieku konsultēšana par šo sistēmu, tās funkcionalitātes iespējām,” skaidro Inguna.

Kāds no RSU kolēģiem balvas kandidātu izvirzīšanas pamatojumā par viņu raksta: “Vienmēr saprotoša, profesionāla un pretimnākoša komunikācijā. Nekad neatsaka savu palīdzību vai konsultāciju neskaidros vai precizējamos jautājumos, neskatoties uz lielo darba apjomu. Ārkārtas situācijās neatsaka savu palīdzību arī pēc noteiktā darba laika. Viņa ir cilvēks savā vietā!”

Kas ir tās lietas, kas jūs notur RSU?

RSU mani notur mūsdienīgā vide, augstskolas tiekšanās uz attīstību un izaugsmi, kā arī iespēja izglītoties.

Ļoti priecājos par RSU organizētajiem pasākumiem, īpaši novērtēju iespēju apmeklēt šā gada Goda doktoru inaugurācijas pasākumu un dzirdēt mūsu bijušās prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas uzrunu. Protams, RSU mani notur arī lieliskie kolēģi, ar kuriem kopā strādājot, es gūstu daudz pozitīvu emociju, kā arī vērtīgu pieredzi.

IT tehnoloģijas turpina strauji attīstīties arī RSU. Kuras no tehnoloģijām jo īpaši palīdz jūsu darbā?

Ikdienā manu darbu atvieglo RSU dokumentu vadības sistēma – tā ietaupa laiku un uzlabo informācijas apriti, turklāt atvieglo informācijas meklēšanu, jo visi dokumenti ir vienkopus. Liela nozīme ir arī droša elektroniskā paraksta izmantošanai dokumentu apritē.

Jau otro gadu lielisks palīgs attālinātai saziņai ar kolēģiem ir Microsoft Teams – ērta platforma, kur koplietot saturu, vadīt apmācības par dokumentu vadības sistēmu un risināt citus jautājumus.

inguna_grebstele_akad_balle2022.jpgRSU Gada balva deviņās nominācijās tika pasniegta Akadēmiskajā ballē 2022. gada 10. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā. Balvu nominācijā "Gada administrācijas darbinieks" Ingunai Grebstelei (priekšplānā) pasniedza administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis

Cik bieži jūsu darbā ienāk dažādi jauninājumi, kas jāapgūst?

Manā darbā ļoti būtiska prasme ir digitālā kompetence, tāpēc regulāri apmeklēju seminārus un kursus, lai pilnveidotu šo kompetenci un spētu piedāvāt labākos risinājumus dokumentu pārvaldības jomā.

Kuras ir tās rakstura īpašības, kas palīdz veikt lietvedes pienākumus?

Pacietība un nosvērtība, kā arī spēja ātri pielāgoties dažādām situācijām.

Vai ir kas tāds, kas spēj satricināt jūsu mieru?

Lai kādas grūtības rastos ikdienas darbā, man ir jāspēj saglabāt miers. Cenšos būt arī tāds kolēģis, pie kura darbinieki nebaidās vērsties ar jautājumiem, kurš vienmēr rod risinājumu, palīdz un ir atbalstošs.

Kā jūs ir ietekmējis šis neparastais laiks, kad jāpiedzīvo Covid-19, karš Ukrainā, energokrīze? Kas šajā laikā palīdz saglabāt emocionālo līdzsvaru, ticību un dzīvesprieku?

Protams, ka šis laiks mani ir ļoti ietekmējis un joprojām emocionāli ietekmē! Ir bijuši arī tādi brīži, kad ir grūti noskaņoties darbam. Taču manu emocionālo līdzsvaru notur vīra atbalsts, manas mīļās meitas, kā arī satikšanās ar ģimeni un draugiem.

inguna_grebstele01.jpg"Izsaku sirsnīgu pateicību visiem kolēģiem, kuri mani izvirzīja Gada balvai un balsoja par mani! Tas ir augsts novērtējums manam darbam. Ļoti lepojos ar to, ka strādāju RSU!" saka RSU "Gada administrācijas darbinieks 2022" Inguna Grebstele

Kaut arī darbā pavadām lielāko daļu sava mūža, visam ir jābūt līdzsvarā. Kā jūs atpūšaties?

Man ļoti patīk pastaigas pa Latvijas dabas takām. Kad esmu izstaigājusies un izbaudījusi dabu, jūtos priecīga un apmierināta. Vēl man ļoti patīk kino, apmeklēt koncertus un lasīt grāmatas.

Kas, pēc jūsu domām, ir laime?

Laime, citējot Imantu Ziedoni, slēpjas mazos ikdienības priekos, mazās laimītēs. Piemēram, viens no maniem jaukākajiem ikdienības prieciņiem ir satikt savas Dokumentu pārvaldības un arhīva daļas kolēģes, kopīgi papusdienot un parunāties.