Pārlekt uz galveno saturu
Iepazīstieties!
Studentiem
Atzinība

Arta Spridzāne ir Tālākizglītības fakultātes studiju programmas Rezidentūra medicīnā specialitātes Ginekologs, dzemdību speciālists 5. studiju gada rezidente, kas sevi pierādījusi kā centīga un disciplinēta studente ar augstām darba un organizatoriskajām spējām. Stājoties rezidentūrā, viņa saņēma augstāko novērtējumu, pretendējot uz studiju vietu specialitātē Ginekologs, dzemdību speciālists.

arta-spridzane-rsu-akad-balle02.jpg

"Gada rezidents 2016" Arta Spridzāne 19. martā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, saņemot RSU Gada balvu. Fonā: RSU mācību prorektore Tatjana Koķe.

Ikdienā Arta ir atvērta un pozitīva attieksmē pret kolēģiem un pacientiem. Viņa daudz strādā, apgūst jaunas zināšanas un iemaņas, darbojoties stacionārā un ambulatori. Arta Spridzāne papildinājusi savas zināšanas un prasmes ārvalstīs, piemēram, Apvienotajā Karalistē, kā arī aktīvi piedalās dažādos kongresos, konferencēs un profesionālajā asociācijā kā dalībniece un prezentējot zinātniskos darbus. Viņa ir vairāku zinātnisko publikāciju autore un līdzautore. 

Par sevi. Azartiska, mērķtiecīga, maksimāliste. Tajā pašā laikā domāju, ka esmu apdomīga un man nepiemīt augstprātīga attieksme. Cenšos būt patiesa gan pret sevi, gan pret citiem. Konstruktīva rīcība saspringtās situācijās. Man ir svarīga misijas apziņa, mainība un attīstība. Muzicēšana un sportošana ir manas ikdienas garnīrs.

arta-spridzane-ar-anglu-kolegiem-rsu-lead.jpg

Kopā ar angļu kolēģiem 2015. gada rudenī Ķīpsalā. Pirmā no labās: Arta Spridzāne. Vidū: onkoginekoloģijas konsultante Estere Mosa, kas bija Artas prakses vadītāja stažēšanās laikā Lesteres Universitātes slimnīcā Lielbritānijā.

Trīs svarīgākās lietas, kas līdz šim paveiktas. Nevēlētos izcelt tikai trīs paveiktās lietas, jo uzskatu, ka ikviena mana pieredze ir bijusi nozīmīga manas izpratnes veidošanā. Medicīnas fakultātes absolvēšana, teju apgūta ginekologa profesija un mani pacienti, kuriem esmu līdzējusi veselības stiprināšanā, ir šī brīža atskaites punkti profesionālajā jomā.

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē. Medicīnas studijas, protams, tika aizvadītas zem mācīšanās karoga. Apbrīnoju stingro disciplīnu un sīkstumu, kas piemita man un maniem grupas biedriem. Tas noteikti palīdzēja, ka visi studējām, iedvesmojot cits citu. Man ir ļoti liels prieks, ka manā grupā bija tieši šie cilvēki. Joprojām laiku pa laikam satiekamies dzimšanas dienās, pie kafijas tases, pārrunājam aktualitātes un atminamies studiju laikā piedzīvoto. Paralēli visam studiju laikā paspēju apmeklēt kora mēģinājumus, piedalīties skatēs un mākslinieciskā bohēmā izbaudīt Dziesmu svētku laiku. Neizpalika sportiskie pasākumi.

arta-spridzane-pedeja-nodarbiba-rsu-lead.jpg

Pēdējā nodarbība, beidzot RSU pamatstudiju 6. kursu, bija kardioloģijā pie profesora Oskara Kalēja. Arta Spridzāne (1. rindā 3. no kreisās) kopā ar grupas biedriem.

Dzīves skolotāji. Pirmkārt, ģimene ir mani stiprie pamati. Sauklis "viens par visiem, visi par vienu" ir 100 % mūsējais. Būt katram spilgtam un idividuālam, bet tajā pašā laikā būt kopā vienam veselumam – tā ir mūsu saimes raksturīga iezīme.

Nevaru nepieminēt savu klavieru skolotāju Ilzi Štelmaheri, kuras vadībā iemācījos pacietīgi un neatlaidīgi strādāt pie katras takts, pievērst uzmanību un ieklausīties niansēs, lai izveidotos pilnīga kompozīcija. Jau no mazotnes, trenējoties klavierspēli, sapratu, ka darba rezultāts ir proporcionāls ieguldītajam darbam, turklāt pievienotā vērtība ir, ja darbojies no sirds, nu tā – ar smeķi.

Profesore Ilze Vīberga ir skolotāja ar lielo burtu, un lepni varu viņu saukt arī par savējo. Mūsu ciešā sadarbība aizsākās vēl studiju gados, kad nolēmu, ka mans tālākais ceļš būs saistīts ar ginekologa un dzemdību speciālista arodu. Tā aizsākās mūsu kopīgie zinātniskie projekti, kuri prezentēti vairākos kongresos Eiropā. Profesore priecājās dalīties ar savu bagātīgo pieredzi, kas bija gūta Upsalā (Zviedrijā), rakstot un aizstāvot doktora disertāciju. Viņa bija prasīga, bet nekad ar nosodījumu, drīzāk ar uzmundrinošu pieeju profesore panāca, ka katra tikšanās reize tika gaidīta un tika cītīgi strādāts, lai būtu rezultāts un atklājumi, par ko diskutēt. Tā bija sava veida abstrahēšanās no ikdienas rutīnas un iespēja pamatoti pasapņot. Paldies viņai par to!

Savas praktiskās iemaņas pamatā esmu izkopusi ārstu Ainas Vīgrantes un Andronika Mitiļdžana vadībā. Vēl ir tāls ceļš ejams, bet priecājos, ka gabaliņu esam gājuši kopā, un ceru, ka vēl kādu laiku mani skolotāji ies līdzās vai būs sasniedzamā attālumā.

arta-spridzane-rsu-izlaidums-lead.jpg

Arta Spridzāne (vidū) kopā ar grupas biedrenēm pēc RSU pamatstudiju izlaiduma svinīgās ceremonijas, kas notika RSU aulā.

Kad jūs pēdējo reizi jutāties laimīga? Es ticu, ka laimīga jūtos katru dienu. Lai gan ikdienas ritums ir gana saspringts un nogurdinošs, tomēr ikviens ikdienas pozitīvais notikums veido laimes sajūtu. Būtiski, uz kurām izjūtām mēs fokusējamies, tas arī nosaka, kā beigu beigās dienas izskaņā jūtamies.

Dzīves vērtība jeb stūrakmeņi. Ģimene, zināšanas, izglītība, cilvēcīgums. Cilvēki, uz kuriem varu paļauties, kuri ir atvērti jaunām idejām, lai kopā varam skatīties aiz horizonta.

Kas jādara, lai pasaule kļūtu labāka? Uz pasauli ir jāskatās, novērtējot to, kas mums ir dots, darot darbus pēc labākās sirdsapziņas, ar lielāko atbildības sajūtu un cienot pārējos. Neiecietība un tikai savas idejas un taisnības uzspiešana vairo dusmas un agresivitāti un ir izskaužami paradumi.

Savu vietu Latvijas attīstībā Arta Spridzāne redz, "attīstot sevi un atbildīgi strādājot izvēlētajā nozarē. Tikai mācoties katru dienu un arī negatīvajā saskatot jaunas iespējas, mēs augam individuāli un kopumā kā sabiedrība. Ja ikvienam būtu tāds mērķis un katrs pie tā turētos, mēs varētu sasniegt daudz."

Par RSU Gada balvu

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Gada balva tiek piešķirta tiem, kuri sasnieguši teicamus panākumus studijās, administratīvajā vai zinātniski pētnieciskajā darbā, kā arī devuši ieguldījumu RSU tēla popularizēšanā. 2016. gada 19. martā RSU Akadēmiskajā ballē, kas notika Rīgas Latviešu biedrības namā, tika pasniegta RSU Gada balva astoņās nominācijās.

RSU Gada balvas nominācijā Gada rezidents piešķiršanas kritēriji: ļoti labas sekmes un aktīva studiju un sabiedriskā dzīve.