Iepazīstieties!
Atzinība

Olga Zemļanuhina ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tālākizglītības fakultātes studiju programmas Rezidentūra medicīnā anesteziologa, reanimatologa specialitātes 4. studiju gada rezidente, kas papildus studijām papildina savas zināšanas un ar izciliem panākumiem piedalās gan vietējā, gan starptautiskā mēroga konferencēs, piemēram, 7. Starptautiskajā Baltijas anestezioloģijas, intensīvās terapijas un neatliekamās palīdzības medicīnas kongresā 2017. gadā viņa ar savu referētu ieguva otro vietu.

Olga arī aktīvi piedalās dažādās rezidentu sabiedriskās dzīves aktivitātēs, pārstāvot Latvijas anestezioloģijas rezidentus Eiropas Anestezioloģijas biedrības rezidentu komitejā.

Olga_Zemlanuhina05-lead.jpg

Olga Zemļanuhina 2018. gada 24. martā Rīgas Latviešu biedrības namā pēc RSU Gada balvas nominācijā "Gada rezidents" saņemšanas

Par sevi. Es esmu atbildīga, centīga un mērķtiecīga. Cenšos būt patiesa gan pret sevi, gan pret citiem, īpaši pacientiem. Dažreiz – nedaudz stūrgalvīga. Uzskatu, ka daudz ko var iemācīties un iemācīt, nepieciešama tikai vēlme. Diemžēl piemīt tāda negatīva īpašība kā slinkums, kas pēc būtības ir mana slimība, ko visu laiku ārstēju.

Trīs svarīgākās lietas, kas līdz šim paveiktas. Grūti izcelt tikai trīs paveiktās lietas, jo tādu ir ļoti daudz. Par svarīgāko uzskatu sevis pārvarēšanu un cīņu ar "iekšējiem dēmoniem", kas patiesībā ir daudz grūtāk un sarežģītāk, nekā var likties no pirmā acu skatiena. Diemžēl, lai virzītos uz priekšu, ir jāiziet no savas komforta zonas. Viens no svarīgākajiem dzīves notikumiem ir iegūtā izglītība un tas, ka esmu atradusi sevi dzīvē, profesijā, specialitātē un zinātnē. Bet daudzas svarīgas lietas vēl ir priekšā, jo tagad es esmu tikai ceļa sākumā.

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē. Atceroties studijas RSU, rodas tikai pozitīvas emocijas un labas atmiņas. Grūti aizmirst arī negulētās naktis, kolokvijus un stresu pirms tiem. Tas gan palīdzēja kļūt par tādu cilvēku, kāda tagad esmu. Visspilgtākie notikumi, kas palikuši prātā, protams, ir grupas tusiņi.

Olga_Zemlanuhina03-lead.jpg

Olga Zemļanuhina (pirmajā rindā otrā no kreisās) RSU izlaidumā, absolvējot Medicīnas fakultāti, kopā ar studiju biedriem

Dzīves skolotāji. Visu savu dzīvi mēs sastopam cilvēkus, kuri mūs māca. Daži ar savām rakstura īpašībām un sasniegumiem iedvesmo mūs, bet daži sniedz rūgtās dzīves mācības stundas.

Protams, pamatus ieliek vecāki, un paldies viņiem par to. Pēc tam par dzīves skolotājiem kļūst klases audzinātāji, ar kuriem man ļoti paveicās: Naļa Hohlova un Valentīna Kozule – šie cilvēki ticēja maniem spēkiem, lai gan pati tad vēl to neapzinājos. Universitātē – zinošie pasniedzēji un docētāji, kuri palīdzēja saprast sarežģītas lietas. Draugi arī dažreiz sniedz mācības.

Gribu izteikt pateicību  doc. Oļegam Sabeļņikovam par atbalstu, ieguldīto laiku un zināšanām gan rezidentūras laikā, gan zinātniskā darba izstrādē.

Mācības ir nepartraukts process, kas notiek visu mūžu, un esmu parliecināta, ka nākotnē dzīves skolotāju skaits pieaugs.

Dzīves vērtības jeb stūrakmeņi. Ģimene, darbs un draugi. Lietas, kas sagāda prieku un ļauj justies laimīgai. Būt godīgai pret sevi un citiem.

Olga_Zemlanuhina04-lead.jpg

Kas jādara, lai pasaule kļūtu labāka? Mainīt savu attieksmi pret sevi, darbu, draugiem. Katru dienu mēģināt atrast pozitīvas emocijas. Lasīt grāmatas. Daudz ceļot. Uzzināt katru dienu kaut ko jaunu. Un, protams, vairāk smaidīt.

Kur jūs redzat savu vietu Latvijas attīstībā? Pats svarīgākais ir turpināt attīstīties un neapstāties pie sasniegtā. Es esmu jauna speciāliste savā nozarē un saprotu, ka vēl ļoti daudz jāmācās un smagi jāstrādā, lai sasniegtu izcilus rezultātus kā ārstei anestezioloģei, reanimatoloģei.

RSU Gada balva tiek piešķirta tiem, kuri sasnieguši teicamus panākumus studijās, administratīvajā vai zinātniski pētnieciskajā darbā, kā arī devuši ieguldījumu RSU tēla popularizēšanā. 2018. gada 24. martā RSU Akadēmiskajā ballē, kas notika Rīgas Latviešu biedrības namā, tika pasniegta RSU Gada balva astoņās nominācijās. RSU Gada balvas nominācijā Gada rezidents piešķiršanas kritēriji ir ļoti labas sekmes un aktīva studiju un sabiedriskā dzīve.