Iepazīstieties!
Atzinība
Rezidentūra

Signe Šetlere ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tālākizglītības fakultātes studiju programmas Rezidentūra medicīnā neirologa  specialitātes 4. studiju gada rezidente, kurai balva piešķirta par izcilām sekmēm, aktīvu pētniecisko un akadēmisko darbu.

Viņa regulāri apmeklē dažādus ārvalstu kursus un apmaiņas programmas, ievieš inovācijas un izstrādā vadlīnijas. Ir ieguvusi Eiropas Bērnu neirologu asociācijas balvu par labākā klīniskā gadījuma analīzi. Signe aktīvi darbojas Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdē un pārstāv RSU rezidentu intereses sarunās ar veselības ministri un Saeimas atbildīgajām komisijām.

RSU Gada balvas nominācijai Gada rezidents šogad bija izvirzīti septiņi pretendenti.

Signe_Setlere-01.jpg

Par sevi. Mērķtiecīgs un atbildīgs jaunais ārsts ar atvērtu prātu un tieksmi uz izaicinājumiem.

Trīs svarīgākās lietas, kas līdz šim paveiktas. Pirmā svarīgā lieta bija saprast un atrast savu profesionālo sfēru turpmākajai attīstībai. Otrā, taču ne mazāk svarīgā, cerams, notiks šā gada septembrī, kad būšu pabeigusi 11 gadu studijas, lai kļūtu par bērnu neirologu. Trešā, vissvarīgākā, ir iemācīties noturēt balansu starp efektīvu darbu un kvalitatīvu atpūtu.

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē ir patīkamas. Universitāte ir atbalstoša, kolēģi saprotoši. Jāpiemin arī lieliskais RSU jauktais koris Rīga, kurā man bija tas prieks dziedāt. Debašu projekts turpinās, kopš to aizsāku 2014. gadā, par ko man liels gandarījums. Šo gadu laikā radies iespaids, ka universitāte attīstās, kas, manuprāt, ir svarīgi.

Signe_Setlere_rsu_balle.jpg

Signe Šetlere 2019. gada 6. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā pēc RSU Gada balvas nominācijā "Gada rezidents" saņemšanas. Balvu viņai pasniedza veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs

Dzīves skolotāji. Uzskatu, ka var mācīties no visiem cilvēkiem un situācijām. Jau sākot ar pamatvērtībām mazotnē, kur lielākais nopelns ir manai ģimenei. Paldies! Ja jānosauc konkrēti Skolotāji manu studiju laikā, tad gribētu pateikt lielu paldies ārstiem Dainai Pastarei un Jurģim Strautmanim. Jūs mani iedvesmojat un motivējat!

Dzīves vērtības jeb stūrakmeņi. Vislielākā vērtība ir laiks. Jādzīvo šodienai un iespējami labākajā veidā. Vērtība ir cilvēki man apkārt. Jābūt godīgam pret sevi un citiem, tas ir pamats.

Kas jādara, lai pasaule kļūtu labāka? "Gūt var dodot, gūt var ņemot,/ Dodot gūtais neatņemams" – ļoti precīzi pateica Rainis. Manuprāt, jebkādu iemeslu vadīta, kaut nedaudz altruistiska uzvedība padarītu mūsu dzīvošanu labāku.

Kur jūs redzat savu vietu Latvijas attīstībā? Es redzu sevi Latvijā kā sabiedriski aktīvu savas nozares profesionāli, kas turpina darboties savā valstī ar misiju attīstīt un pilnveidot.