Atzinība
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Tā kā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) darbinieku un studentu elektroniskajā balsojumā tika iegūts vienāds balsu skaits, šogad RSU Gada balvu nominācijā Gada struktūrvienība saņēma divas struktūrvienības – Anatomijas muzejs un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs.

Laureātus nominācijā Gada struktūrvienība nosaka divās kārtās. Pirmajā kārtā par visiem izvirzītajiem pretendentiem elektroniski balso RSU darbinieki un studenti, otrajā kārtā rektorāts lemj par laureātiem abās nominācijās, izvēloties labāko(-os) no trim pretendentiem, kuri elektroniskajā balsojumā ieguvuši lielāko balsu skaitu.

Anatomijas muzejs RSU Gada balvu 2023 saņēma par RSU vārda ierakstīšanu starp pasaules labākajiem medicīnas muzejiem, universitātes izcilības latiņas celšanu, mākslas, pētniecības un vēstures apvienošanu tik augstā līmenī, lai ieinteresētu plašu sabiedrību.

2022-08-17_rsuanatomijasmuzejs-94.jpg

Muzeja krājums sastāv no mācību kolekcijas, kas pamatā veidojusies 20. gs. 20. – 30. gados, un tā krājumā ir ne tikai slapjie un sausie preparāti, bet arī dokumenti un foto materiāli.

“Muzeju vienmēr esam gribējuši veidot kā vietu, kur satiekas dažādība.

Līdz šim esam uzņēmuši ciemos zinātniekus, medicīnas vēsturniekus, skolēnus, studentus, mūziķus un māksliniekus!” 2022. gadā tapušajā video stāsta muzeja izglītības projektu vadītāja Rūta Žiaugre.

2023. gadā Anatomijas muzejs saņēma īpašu atzinību no Eiropas Muzeju padomes un tika ieļauts starp 33 labākajiem jaunatvērtajiem Eiropas muzejiem 2023. gadā.

Atvērtās zinātnes mēnesī no 30. marta līdz 30. aprīlim “Skata punkti: par ilūzijām, uztveri un to, kādēļ mēs redzam pasauli atšķirīgi” muzejā bija skatāmas itāļu zinātnieka Baindžo Pinnas (Baingio Pinna) un japāņu zinātnieka Akijoši Kitaokas (Akiyoshi Kitaoka) radītās vizuālās ilūzijas un interesenti varēja piedalīties populārzinātniskās lekcijās un darbnīcās par tēmām, kas saistītas ar ilūzijām, uztveri un to, kādēļ redzam pasauli atšķirīgi.

rsu_gada_balva_2023_strukturvieniba_anatomijas_muzejs.jpgAtzinības rakstu nominācijā "Gada struktūrvienība" RSU Akadēmiskajā ballē, kas notika 2023. gada 9. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā, RSU Anatomijas muzeja izglītības projektu vadītājam Kasparam Zaltānam (labajā malā) pasniedza rektors prof. Aigars Pētersons

Augustā notika skicēšanas un mūzikas festivāls saMAŅA: ANATOMIJA, kura ietvaros norisinājās pirmā Anatomijas muzeja tirgus diena, cikliskā jaundarba “Anatomija” pirmatskaņojums un daudz kas cits.

Papildus publiskajai programmai tika strādāts pie muzeja ekspozīcijas papildināšanas – ar Hoffmann-La Roche atbalstu uz Rīgu jau 2022. gadā tika atgādāta daļa no prof. Artūra fon Hohštetera (1918–1997) vēsturiskās kolekcijas, kas glabājas Bāzelē (Šveicē). RSU Anatomijas muzejs pārņēma 35 vēsturiskos preparātus no 18. un 19. gadsimta. Šogad tika veikta jauniegūto preparātu restaurācija un sagatavošana eksponēšanai. Plānots, ka kolekcija sabiedrībai būs pieejama 2024. gadā.

RSU Anatomijas muzeja vizītkarte

• Adrese: Kronvalda bulvāris 9
  • Darbinieki: pieci
  • Vadītāja: doc. Ieva Lībiete