Lepojamies!
Atzinība
Tradicionālie pasākumi

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes studiju programmas Pediatrija 6. kursa studenti Lauru Līpenīti raksturo neizsīkstoša enerģija, neatlaidība un uzņēmība. Viņai ir teicamas sekmes, un Laura studijas apvieno ar darbu slimnīcā.

laura_lipenite_akad_balle00.jpgRSU Gada balvu nominācijā "Gada students" RSU Akadēmiskajā ballē, kas notika 2023. gada 9. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā, Laurai Līpenītei pasniedza rektors prof. Aigars Pētersons

Viņa ir vadījusi nodarbības Jauno mediķu akadēmijā un kovida pandēmijas laikā strādāja par brīvprātīgo, iesaistoties pandēmijas seku likvidēšanā un pacientu aprūpē Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā.

Par sevi. Studijas Medicīnas fakultātē apvienoju ar darbu Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas asinsvadu ķirurģijas nodaļā. Iepriekš divus gadus strādāju Studentu servisā un kādu laiciņu arī Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kas man deva iespēju papildināt praktiskās iemaņas.

Aktīvs dzīvesveids ir viena no lietām, bez kuras savu dzīvi nevaru iedomāties. Jau kopš pirmā studiju gada dejoju RSU Tautas deju ansamblī (TDA) Ačkups, tas palīdz atbrīvoties no saspringtās ikdienas. Arī pastaigas man patīk – atliek vien brālim ieminēties par vēlmi kaut kur pastaigāties, un pēc brīža jau varam doties ceļā!

laura_lipenite_ackups_foto_janis_romanovskis.jpg2023. gads. TDA “Ačkups” 72 gadu jubilejas koncertā. Foto: Jānis Romanovskis

Kāpēc izvēlējāties medicīnu? Jau bērnudārzā gribēju kļūt par ārsti, taču pēc tam par to vairs nedomāju, jo bija dažādas citas profesijas, kas šķita ļoti saistošas. Bet vidusskolas laikā ideja par ārsta profesiju atkal kļuva aktuāla.

Kāpēc ir vērts studēt? Studējot var iegūt zināšanas un informāciju par kādu konkrētu tēmu vai virzienu, un tās sniedz ne vien labāku izpratni par noteikto nozari, bet arī dzīvi kopumā. Protams, visu var apgūt pašmācības ceļā, piemēram, izglītojoties internetā, bet diez vai tas ir salīdzināms ar zināšanām un pieredzi, ko studiju laikā sniedz pieredzes bagāti docētāji, kas jau ilgus gadus darbojas savā specialitātē.

Studijas Rīgas Stradiņa universitātē noteikti ir dinamiskas. Kā visiem studentiem, arī man ir periodi, kad viss šķiet labi un mierīgi, un ir periodi, kad tiek aizmirsts par to, kas ir miegs un normāls ēšanas režīms.

Siltas atmiņas man ir par laiku, ko kopā ar kolēģiem pavadījām anatomikumā, mācoties visus kaulus un muskuļus. Noteikti atcerēšos arī tās divas reizes, kad ar grupu un docētāju iesprūdām slimnīcas liftā, tādēļ turpinājām nodarbību tur.

Uzjautrinoši bija brīži kovida pandēmijas laikā, kad mācījāmies praktiskās iemaņas katrs pēc savām iespējām – mulāžas vietā kādam tās bija mīkstās rotaļlietas, citam ūdens pudele, kurā, trenējot roku, durt adatu vai tml.

laura_lipenite_anatomija.jpg2019. gads. Mācību process anatomikumā.
Foto no privātā arhīva

Studijas iemāca pārvarēt sevi, savas bailes un disciplinēt sevi. Darbu un apgūstamo lietu ir daudz, un tikai ar sevis motivēšanu un disciplinēšanu var panākt augstāko rezultātu un sasniegt arvien vairāk.

Dzīves skolotāji. Nevaru nosaukt konkrētu cilvēku, kas mani dzīvē būtu iedvesmojis. Drīzāk tie ir cilvēki, ko satieku ikdienā, – ģimene, deju biedri, skolotāji un kolēģi. Vērtējot un analizējot viņu darbu un dzīvi, pieļautās kļūdas un veiksmes stāstus, saprotu, ko un kā dzīvē es pati gribētu darīt. Daudz esmu mācījusies arī pati no savām kļūdām.

Vai savas karjeras turpinājumu saskatāt Latvijā? Par karjeras turpinājumu Latvijā vai kur citur pašlaik negribu neko apsolīt. Pagaidām to plānoju saistīt ar Latviju, kaut arī nesaku “nē”, ja dzīve piespēlēs ko citu.