Studentiem
Darbiniekiem
Mākslinieciskie kolektīvi

Plašā sastāvā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mākslinieciskie kolektīvi – koris Rīga un tautas deju ansamblis Ačkups – 17.–19. jūnijā pārstāvēja ne vien RSU, bet Latviju Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos Gaudeamus, kas notika Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Atbalstīt kolektīvus uz Viļņu devās arī rektors profesors Aigars Pētersons, gan tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci, citu augstskolu rektoriem un pārējiem Latvijas delegācijas pārstāvjiem, gan piedaloties tradicionālajā gājienā, gan arī noslēguma koncertā.

Studentu dziesmu svētku tradīcija aizsākās Igaunijā 1955. gada Dziesmu svētku laikā. Gaudeamus notiek pārmaiņus trijās Baltijas valstīs, lielākoties ik pēc četriem gadiem. Nesenākie studentu svētki notikuši 2014. gadā Daugavpilī un 2018. gadā Tartu. Šogad Gaudeamus noritēja jau 19. reizi.