Atzinība

Antiplaģiātisma un darbu elektronisko labošanas un vērtēšanas sistēmas turnitin izstrādātāju rīkotajā konkursā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tika izvirzīta finālā un saņēma atzinību kategorijā Akadēmiskais godīgums (Writing with Integrity). Kopumā konkursā tika saņemti 678 pieteikumi no visas pasaules.

studenti08-lead.jpg

Turnitin sistēma ir integrēta RSU e-studijās un nodrošina pilnu darbu iesniegšanas, labošanas, satura oriģinalitātes (plaģiātisma) noteikšanas un iesniegtā darba komentēšanas pakalpojumu.

"Esam kā pozitīvais piemērs turnitin izmantošanā Eiropā," uzsver Mācību departamenta e-studiju pārvaldnieks Rolands Bļujus. "Turnitin mūsu augstskolā palīdz organizēt ikdienas darbu, jo tagad ir viegli un ērti pārbaudīt, vai vērtējumam iesniegtais darbs nav plaģiāts. Agrāk, lai pārbaudītu darba oriģinalitāti, studenti darbus visbiežāk iesniedza ierakstītus CD vai zibatmiņā un šo darbu oriģinalitāte tika pārbaudīta manuāli, izmantojot bibliotēkas datubāzi, kurai piekļuve bija ļoti ierobežotam cilvēku skaitam. Tagad visu ir iespējams izdarīt e-studijās, kur docētājs izveido darbu iesniegšanas uzdevumu, nosaka iesniegšanas termiņu un studenti augšupielādē savus darbus. Tiklīdz darbi ir augšupielādēti, sistēma pati pārbauda oriģinalitāti un sniedz atskaiti par avotiem, no kurienes saturs ir kopēts."

Turnitin piedāvā divas galvenās platformas: Originality Check – platforma, kas automātiski pārbauda, par cik procentiem darbā ir neoriģināls saturs (plaģiāts) – un GradeMark+ETS & QuickMark – platforma, kas ļauj elektroniski labot iesniegtos darbus, kas būtiski paātrina, kā arī uzlabo darbu labošanas kvalitāti.

Agrāk RSU studentu darbu oriģinalitāti pārbaudīja tikai kursadarbiem, bakalaura darbiem un pētnieciskajiem darbiem, bet kopš turnitin ieviešanas ir iespējams pārbaudīt jebkura darba oriģinalitāti.

Gadu no gada aizvien vairāk lietotāju RSU izmanto turnitin. Kopš 2015. gada pavasara semestra šī sistēma RSU ir izmantota 161 776 reižu. Turklāt to izmanto visās studiju programmās – gan sociālo zinātņu, gan veselības aprūpes virzienos.

Lielu darbu sistēmas ieviešanā un docētāju apmācībā RSU ir ieguldījis IT departaments, kā arī docente Marta Ābula, kura vadīja mācības docētājiem Pedagoģiskās izaugsmes centrā, un Rolands Bļujus.

Vispārēja informācija par konkursu angļu valodā

Plašāk par turnitin sistēmas ieviešanu RSU (angļu valodā)