Atzinība

20. februārī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera apbalvoja labākos Latvijas eksportētājus. Krišjāņa Valdemāra balva Latvji, brauciet jūriņā! tika pasniegta Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) – pieredzes bagātam eksportētājam.

„Pateicoties komandas darbam, tieši pēdējos piecos gados ārvalstu studentu skaits Rīgas Stradiņa universitātē ir pieaudzis vairāk nekā 10 reižu. Šajā laikā universitātes ārvalstu studentu devums valsts tautsaimniecībai ir 150 miljoni eiro – ap 30 miljoniem eiro gadā.

Šo balvu es uztveru nevis kā noslēgumu kādam noietam ceļam vai paveiktam darbam, bet gan kā impulsu jauna ceļa sākumam. Mums vēl ir kur augt,” balvas pasniegšanas ceremonijā teica universitātes rektors prof. Jānis Gardovskis.

RSU ārvalstu studentus piesaista jau 22 gadus. Pašlaik RSU studē jaunieši no 32 pasaules valstīm – gan no Eiropas, piemēram, Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Spānijas, Īrijas, gan no ASV, Honkongas, Kanādas, Šveices, Izraēlas, Šrilankas, Gruzijas, Krievijas, Kazahstānas, Ukrainas un citām valstīm.

Noslēdzoties ziemas uzņemšanai, RSU studijas uzsākuši 170 ārvalstu studenti, līdz ar to universitātē pašlaik studē 1110 ārvalstu studentu un to skaits pieaudzis līdz 16 % no kopējā studentu skaita. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits starp Baltijas valstu augstskolām.