Pārlekt uz galveno saturu
Reitingi

Izvērtējot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sniegumu, starptautiskais universitāšu reitings QS World University Rankings 2019 ir iekļāvis RSU pasaules 1000 labāko augstskolu vidū. Visaugstāk ir novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus, kā arī augstskolas un docētāju reputācija. Dati tiek oficiāli publiskoti 7. jūnijā.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsver, ka RSU sasniegums ir stratēģiski pārdomātas attīstības rezultāts, kas panākts ar visas RSU komandas atbildīgu un rūpīgu darbu vairāku gadu garumā. "Reitings ir izcils RSU novērtējums, kas līdzīgi kvalifikācijai sportā pirms pasaules čempionāta ļauj nokļūt labāko elitē. Tālāk jau katras universitātes atbildība un cieņa pret studentiem un sabiedrību ir turpināt rūpēties par izcilību studiju procesā un pētniecībā," saka prof. A. Pētersons. RSU plāno turpināt īstenot ilgtermiņa attīstības stratēģiju, lai, saskaņā ar tās vīziju, kļūtu par mūsdienīgu, prestižu, Eiropā un pasaulē atpazīstamu universitāti, kurā galvenā vērtība ir cilvēks un kura nodrošina pētniecībā balstītu, kvalitatīvu un eksportspējīgu augstāko izglītību.

RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 20 gadus ir iespējams apgūt arī dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Patlaban RSU studē 8670 studenti, tostarp 2139 ārvalstu studenti no 53 valstīm. Lielākais īpatsvars RSU ārvalstu studentu ir no Vācijas, Skandināvijas un Portugāles.

No Latvijas QS reitingā ir iekļuvušas trīs universitātes. Līdzās RSU reitingā ir arī Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte.

Vairāk informācijas par RSU rādītājiem QS reitingā

QS ir viens no pasaulē plaši pazīstamākajiem augstskolu reitingiem, kas vērtē akadēmiskā un administratīvā personāla reputāciju, zinātnisko publikāciju citējamības indeksu, studentu-docētāju attiecību, ārvalstu docētāju īpatsvaru, kā arī ārvalstu studentu proporciju universitātē. Pasaulē kopumā ir vairāk nekā 26300 augstskolu.

Saskaņā ar šā gada sākumā veiktā kompānijas Kantar TNS Latvijas augstskolu reputācijas pētījumu RSU jau otro gadu pēc kārtas tika atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, iegūstot augstāko rādītāju Latvijas deviņu lielāko augstskolu vidū. 

RSU sniedz datus arī citiem starptautiskajiem augstskolu reitingiem, piemēram, U-Multirank, Webometrics u. c.