Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība
Studentiem

Šajās dienās pie plašākas sabiedrības nonāk unikāla Latvijas dārgumu grāmata Latvijas dārgumi – izcili eksporta zīmoli un iedvesmojoši talanti (Treasures of Latvia/ Outstanding Export Brands and Inspiring Talents), kurā apvienoti Latvijas izcilākie eksporta zīmoli un Latvijas dārgumi dabā, kultūrā un sportā. Grāmatā ir iekļauts arī stāsts par Rīgas Stradiņa universitāti, kas 2015. gadā tika atzīta par vienu no eksportspējīgākajiem zīmoliem Latvijā, iegūstot balvu The Reds Jackets.

rsu-gramata-Treasures-of-Latvia02-lead.jpg

Eksporta atbalsta kustības The Red Jackets iniciētajā pētījumā no vairāk nekā 1300 Latvijas eksportējošajiem uzņēmumiem tika atlasīti 100 Latvijas labākie zīmoli, no kuriem tikai 25 ieguva The Red Jackets titulu un simbolisku sarkano žaketi.

Jaunā grāmata sniedz ieskatu par Latvijas valsts eksportspējīgākajiem uzņēmumiem, kas veido Latvijas tautsaimniecības pamatus, kā arī iepazīstina pasauli ar Latvijas valsts kultūras vērtībām un bagātībām, un ir vērtīgs Latvijas valsti reprezentējošs materiāls. Grāmatas veidotāji ir Latvijas eksportējošo uzņēmumu atbalsta kustība The Red Jackets. Grāmata tiks nosūtīta Latvijas vēstniecībām ārvalstīs kā mūsu valsts veiksmes stāsta vizītkartes.

Treasures-of-Latvia-gramata-rsu-lead.jpg

Kopā līdz 2018. gadam, kad Latvijas valsts svinēs 100 gadu jubileju, kustības iniciatori plāno izdot trīs grāmatas. Tajās būs apkopoti Latvijas izcilāko eksporta uzņēmumu un uzlecošo zvaigžņu, kā arī mūsu talantīgo un pasaulē pazīstamo personību stāsti.

The Red Jackets ir Latvijas eksportējošo uzņēmumu atbalsta kustība, kuras mērķis ir radīt vienotu, uzrunājošu, saprotamu stāstu par Latviju kā izcelsmes valsti – no kurienes nākam, kas ir mūsu vērtības, ar ko atšķiramies –, kā arī iedrošināt visus eksportējošos uzņēmumus izmantot šo stāstu, lai to komunikācija būtu vienota, apvienojot vērtības un kvalitātes.